Кабмін України затвердив вартість операцій із трансплантації: найдешевша коштуватиме 323,7 тис. грн.

15 июля 2020, 17:04
 Экономика Источник: Гордон

Кабінет Міністрів України на засіданні 15 липня затвердив вартість деяких операцій із трансплантації органів у межах пілотного проєкту "щодо зміни механізму фінансування забезпечення оперативного лікування із трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів". Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, який був на засіданні, опублікував у Telegram затверджений перелік та вартість операцій.

Зокрема, найдешевша операція - пересадка нирки від живого донора - коштуватиме 323,7 тис. грн. Вартість пересадки печінки становитиме від 855 тис. до 929 тис. грн (без урахування супутніх тестів і операцій).
Найдорожча операція - алогенна трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин (понад 1,3 млн грн).

Фото: ГОНЧАРЕНКО / Telegram

В Україні з 1 січня 2019 року діє закон, що дозволяє трансплантацію органів. У ньому написано, що кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство або відмовитися від нього. Інформацію про це можуть занести в паспорт або посвідчення водія, також відомості про згоду на посмертне донорство в обов'язковому порядку занесуть у Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

24 грудня 2019 року в Україні вперше протягом останніх 15 років провели трансплантацію серця.

6 липня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявляв, що відомство розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги із трансплантації органів. Він вважає, що розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи в Україні.

Президент України Володимир Зеленський пропонував запустити програму трансплантації протягом найближчих двох років.

Источник: Гордон