Найгірша криза на нафтовому ринку вже позаду - голова ОПЕК

17 мая 2020, 23:24
 Экономика Источник: Зеркало недели. Украина

Найгірша з нафтових криз, унаслідок якої ціни на нафту впали до історичних мінімумів, вже позаду, вважає голова Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Мохаммад Баркіндо.

За його словами, зараз члени організації дивляться в майбутнє з "обережним оптимізмом". Цьому сприяє поступове відновлення світової економіки після шоку, спричиненого пандемією коронавірусу.

"Тут, в ОПЕК, ми зберігаємо обережний оптимізм щодо того, що найгірше вже позаду. Те, що ми побачили в квітні, було екстраординарним, але члени групи прийняли виклик", - заявив Баркіндо в інтерв'ю виданню Bloomberg.

Організація планує зібратися на нову зустріч, щоб обговорити скорочення нафтовидобутку. За його словами, зараз країни-члени ОПЕК швидко впроваджують необхідні скорочення.

Нагадаємо, 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Ситуація на біржі була зумовлена надлишком нафти на ринку за зростання видобутку, низького попиту і переповненості нафтосховищ у США.

Тоді ж президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже за місяць ціна американської WTI перевищить 25 доларів за барель.

Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля - це біржова гра, і вона не означає, що покупцям доплачуватимуть. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.