НБУ роз’яснив нові норми ідентифікації під час переказу коштів

16 апреля 2020, 18:01
 Экономика Источник: РБК-Украина

Комунальні платежі, грошові перекази та платежі за товари не зупиняться

Оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, які набирають чинності з 28 квітня, не матиме суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій із переказу коштів. Про це йдеться в роз’ясненні прес-служби НБУ.

Як зазначили в прес-службі, нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Законом передбачені такі дві основні вимоги:

    - здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;
    - супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Водночас оновлені вимоги закону не поширюються на:

    сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми);
    сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн;
    перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
    всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн;
    зняття коштів з власного рахунку.

"НБУ наголошує, що сплата комунальних послуг є низькоризиковою операцією відповідно до проведеної Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Ці операції потребують мінімальної уваги і спрощених заходів ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів. Вимоги статті 14 закону щодо супроводження переказу коштів інформацією щодо платника та отримувача не поширюється на операції зі сплати комунальних платежів", - йдеться в роз’ясненні.

Нагадаємо, загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за 2019 рік становила 5 057,3 млн шт., а їхній обсяг - 3 576,7 млрд грн.

Відзначимо, за даними НБУ, сума збитків від незаконних дій із платіжними картками у 2019 році становила 0,0042% від загального обсягу всіх операцій із платіжними картками, що більш ніж у два рази менше, ніж у 2018 році - 0,0092%.

Источник: РБК-Украина