Справа Новака: проводять 50 обшуків, чотирьох людей притягнули до відповідальності

20 июля 2020, 16:16
 Экономика Источник: Гордон

У справі колишнього в.о. голови "Укравтодору" Славоміра Новака провели 50 обшуків у Києві, Львові та на території Польщі. Про це повідомив на брифінгу 20 липня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

"Рядом осіб було створено злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли кошти для ремонту доріг в Україні. Паралельно з цим процесом приблизно таке ж саме розслідування відбувалося й у Польщі... Зараз на території України - у Києві, Львові - та на території Польщі проводяться більше 50 обшуків", - повідомив він.

За словами Ситника, на сьогодні в цьому провадженні притягнули до кримінальної відповідальності чотирьох людей, деяких осіб затримано, зокрема й колишнього в.о. голови "Укравтодору" Славоміра Новака.

"Подальші кроки - обрання запобіжних заходів щодо тих осіб, які відпрацьовуються на причетність до цих злочинів, а також блокування й арешт коштів, активів цих осіб", - зазначив він.

20 липня у польському Гданську затримали колишнього в.о. глави "Укравтодору" Славоміра Новака і ще двох осіб за підозрою в корупційних злочинах. За версією слідства, діяльність організованої злочинної групи мала транскордонний характер.

Усіх трьох підозрюваних доправили до прокуратури Варшави, де їм мають висунути обвинувачення. Агентство РАР зазначило, що Новаку висунули шість обвинувачень, вони стосуються періоду, коли він керував "Укравтодором".

За словами в.о. керівника САП Максима Грищука, Новака підозрюють у тому, що він брав хабарі з компаній за продовження термінів ремонту або будівництва доріг в Україні та вирішення проблем зі штрафними санкціями.

Ексміністр транспорту Польщі Новак став в.о. голови "Укравтодору" в жовтні 2016-го. Тоді ж йому дали українське громадянство. У вересні 2019 року Новак подав у відставку.

Источник: Гордон