Зеленський підписав указ про реформи

09 ноября 2019, 16:29
 Экономика Источник: 4-та Влада Персоны: Зеленський В.О.
_106544671_hi053491378.jpg

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави". Про це повідомляє прес-служба президента у суботу, 9 листопада.

"У документі йдеться про заходи, спрямовані на продовження структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення рівня добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, до кінця року Кабмін має вжити заходів щодо розробки та внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про створення умов для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні та покращення якості й доступності відповідних послуг.

Також йдеться про законопроекти щодо функціонування внутрішнього водного транспорту, управління відходами, протидії незаконному видобутку бурштину, погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, що утворилася до 1 липня 2019 року.

Крім цього, йдеться про лібералізацію діяльності у сфері виробництва спирту етилового та лібералізації трудових відносин і оновлення законодавства про працю.

Також до кінця 2019 року очікується розробка законопроектів щодо введення дворічного мораторію на проведення перевірок ФОПів та пом'якшення їхньої відповідальності за порушення порядку подання звітності.

"Кабінет Міністрів до кінця поточного року повинен розробити та затвердити план заходів щодо підвищення позицій України в рейтингу Світового банку "Ведення бізнесу" (Doing Business) та завершити процедуру відокремлення діяльності з транспортування природного газу від діяльності з його видобутку та постачання і створення незалежного оператора ГТС України", - йдеться у повідомленні.

Крім того, до 31 грудня 2019 року уряд також має забезпечити початок масштабної приватизації, зокрема визначення 5 об'єктів великої приватизації. Крім того, згідно з указом, до кінця року має бути забезпечена підготовка до запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, зокрема включно зі створенням електронного реєстру інженерів- землевпорядників.

Кабмін також повинен забезпечити формування незалежних наглядових рад усіх державних банків.

У цьому році має відбутися впровадження першого етапу реалізації проекту "Е- малятко" та перегляд меж госпітальних округів.

Крім того, указ передбачає запровадження до кінця поточного року нової сучасної методології розрахунків прожиткового мінімуму з урахуванням європейських стандартів.

Источник: 4-та Влада