Білоруський TUT.BY позбавили статусу ЗМІ

29 сентября 2020, 23:57
 Масс-медиа Источник: Левый берег

Білоруське видання TUT.BY на три місяці позбавили статусу засобу масової інформації.

Наказом міністра інформації Білорусі Ігоря Луцького від 29 вересня, який отримала редакція, для TUT.BY припинена можливість використовувати з 1 жовтня 2020 року статус мережевого видання.

Міністерство інформації нагадує, що випуск ЗМІ може бути призупинений рішенням республіканського органу держуправління у сфері масової інформації, якщо подано відповідний позов до суду. Позовну заяву до Економічного суду відомство направило 18 вересня, засідання призначене на 8 жовтня.

"За наказом міністра, з 1 жовтня TUT.BY втратить статус ЗМІ. При цьому ми як і раніше будемо працювати як інтернет-ресурс без статусу ЗМІ", - заявляють у виданні.

У TUT.BY нагадують, що реєстрація інтернет-ресурсів як мережевих видань у Білорусі має добровільний характер. Статус ЗМІ дає деякі переваги, зокрема можливість на законних підставах бути присутнім у порядку, визначеному законодавством Республіки Білорусь, у районах збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, на масових заходах, в місцях інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію. Однак TUT.BY був зареєстрований як ЗМІ лише в січні 2019 року, до цього - з моменту заснування в 2000 році - портал працював без цього статусу.

Починаючи з 7 серпня 2020 року TUT.BY отримав чотири попередження. Претензії від відомства прийшли після матеріалів, які розповідали про фальсифікації під час виборів президента.

Источник: Левый берег