Нацрада призначила перевірку трьом каналам через трансляцію зустрічі Медведчука з Путіним

15 октября 2020, 23:11
 Масс-медиа Источник: Радио Свобода (укр.)

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 15 жовтня призначила позапланові перевірки телеканалів "NewsOne", "112 Україна" та "Z ZIK" через трансляцію зустрічі народного депутата від партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука з президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулася у Москві.

"В ефірі телеканалу "NEWSONE" 6 - 8 жовтня цього року зафіксовано 3 трансляції передачі "Newstime" з "повною" версією цієї зустрічі і ще 11 трансляцій передачі "Newstime", де показували фрагменти зустрічі з редакційним коментарем телеканалу. Загальний хронометраж усіх передач становив 1 годину 30 хвилин. Темою обговорення стали налагодження взаємовідносин Російської Федерації з Україною, постачання російської вакцини від СОVID-19 "Супутник V" в Україну та святкування 75-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні", - мовиться у повідомленні.

Ту саму зустріч на телеканалі "112 Україна" транслювали також 6-8 жовтня у передачі під назвою "Важливо" (загалом - 23 рази із хронометражем 3 години 25 хвилин).

6-7 жовтня на телеканалі "Z ZIK" було зафіксовано два включення в передачі "Деталі дня" і дві трансляції в рубриці "У нас багато новин". Загальний хронометраж усіх передач становив 57 хвилин. Вони також стосувалися зустрічі, що відбулася в Москві.

У Нацраді нагадали, що Володимир Путін займає посаду, яку "можна віднести до органу держави-агресора".

"Його висловлювання за своїм стилістичним і семантичним значенням є твердженнями, які можуть створити сильне враження у переконанні аудиторії в позитивному ставленні очільника країни-агресора до України та українського народу, бажанні налагодити відносини між країнами, незважаючи на "складний" характер відносин. Поширення подібної інформації у засобах масової інформації України спрямоване на формування позитивного образу Володимира Путіна, гуманізацію та популяризацію в Україні органу держави-агресора, що може створити загрозу національним інтересам та національній безпеці України в інформаційній сфері, оскільки має значний потенціал, спрямований на підрив обороноздатності, деморалізацію особового складу Збройних Сил України та інших військових формувань, провокування екстремістських проявів, підживлення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів в Україні", - мовиться у заяві Нацради.

Також зазначалося що учасники передач, де обговорювалася ініціатива Медведчука щодо постачання в Україну російської вакцини проти коронавірусу, "не були спеціалістами в галузі медицини чи молекулярної біології і представляли єдиний погляд, спрямований на підтримку ініціативи В.
Медведчука", якого до того ж не було уповноважено українською владою на проведення міжнародних переговорів з цього питання.

"Редакціями телеканалів не було вжито заходів щодо запобігання упередженому і незбалансованому обговоренню порушеного питання, що в безпрецедентних умовах пандемії є потенційно загрозливою формою публічної комунікації для національної безпеки України", - заявили у Нацраді.

Зазначається, що рішення про призначення перевірок було ухвалене одноголосно.

У Росії ще в серпні першими в світі заявили про реєстрацію і початок масового використання вакцини від коронавірусного захворювання COVID-19 із назвою "Спутнік V" - хоча вона ні на той час, ні й досі ще не пройшла необхідних за заведеними міжнародними нормами клінічних випробувань. За офіційними твердженнями, вона й нині перебуває у третій фазі таких випробувань - успішне завершення якої у світі вважають за необхідну передумову для можливості реєстрації.

Тим часом деякі з аналізів, присвячених рівням готовності вакцин- кандидатів, навіть не залічують "Спутнік V" до тих, які перебувають у третій фазі, посилаючись на відсутність надійних наукових публікацій про це. У світі, зокрема і в Україні, висловлюють застереження до російського підходу - фахівці попереджають про можливу значну небезпеку від використання неперевіреної речовини.

Незважаючи на це, можливість використання в Україні цієї російської неперевіреної вакцини став просувати проросійський діяч Віктор Медведчук, кум президента Росії Володимира Путіна. Під час їхньої недавньої зустрічі, яку широко висвітлювали російські й проросійські засоби інформації, йшлося про можливість надання Україні цієї російської вакцини. Нинішній президент України Володимир Зеленський у відповідь закликав не вірити передвиборчим ініціативам політиків, які вакцинуються неперевіреними засобами.