СБУ блокувала роботу мережі ботоферм, якою керували з РФ

16 июня 2020, 17:08
 Масс-медиа Источник: Телекритика (Украина)

Служба безпеки України блокувала міжрегіональну мережу ботоферм у Києві, Львівській, Чернігівській, Сумській та Одеській областях. Можливості мережі, якою керували з Російської Федерації, дозволяли генерувати фейки від понад 10 тис. ботів, повідомляється на сайті СБУ.

Організатори ботоферми використовували не тільки облікові записи у соціальних мережах та е-мейли, а й електронні гаманці з фейковими персональними даними. За інформацією СБУ, працівники ботоферм були забезпечені всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням.

Також повідомляється, що для реєстрації акаунтів зловмисники використовували, крім українських, також російські та європейські SIM-карти мобільних операторів.

"Виконуючи замовлення на ескалацію конфлікту на сході України, організатори ботоферм здійснювали інформаційні "вкидання", сприяли поширенню негативних настроїв і дискредитували українську владу як всередині країни, так і за її межами", - сказано на сайті СБУ.

Співробітники СБУ провели обшуки за 12 адресами, були вилучені понад 40 тис. SIM-карт мобільних операторів. Триває досудове слідство.