"Суд" у Криму продовжив на пів року арешт журналіста Єсипенка

06 июля 2021, 17:29
 Масс-медиа Источник: Укринформ

Сьогодні підконтрольний Росії так званий "райсуд" у тимчасово окупованому Сімферополі продовжив на пів року термін арешту незаконно утримуваного громадянина України, журналіста Владислава Єсипенка.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона закликала міжнародну спільноту відреагувати на судилище та посилити тиск на РФ для захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму, та звільнити усіх незаконно утримуваних країною-агресором громадян України.

Також Денісова звернулася з проханням до міжнародних організацій та правозахисних інституцій делегувати на судові засідання в тимчасово окупований Крим своїх представників, аби не допустити порушень прав Єсипенка.

Фрілансера проєкту "Крим.Реалії" Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Його звинуватили в незаконному виготовленні вибухового пристрою.

ФСБ РФ стверджує, що затримала Єсипенка, "щоб не допустити проведення ним підривних акцій в інтересах українських спецслужб".

Адвокат Олексій Ладін заявив, що слідчі ФСБ за підсумками дактилоскопічної експертизи не виявили відбитків на вибухівці, нібито знайденій у машині Єсипенка.

12 березня Єсипенка взяли під варту.

1 квітня так званий "Київський районний суд Сімферополя" продовжив його арешт до 11 липня.

До затриманого журналіста протягом 27 днів не допускали адвокатів.

Пізніше він повідомив про тортури з боку російських спецслужб.

Источник: Укринформ