Поїздка в ЄС: на що звернути увагу під час оформлення COVID-сертифікату

01 июля 2021, 22:15
 Общество

Європейський союз дозволив своїм громадянам вільно подорожувати за наявності двох щеплень від коронавірусу. Повністю вакциновані українці також можуть отримати COVID-сертифікат.

Про це повідомляє ТСН.

Перед тим як планувати подорож, журналіст 1+1 отримала дві вакцини від COVID-19, про що зазначено в сертифікаті вакцинації. Перше щеплення AstraZeneca виробництва Індії, а друга - корейська AstraZeneca. У сертифікаті була зазначена лише загальна назва препарату, а не регіональна від виробника. Водночас, на руках був свіжий негативний ПЛР-тест.

Попри те, що ЄС визнає щеплення AstraZeneca європейського виробництва, дівчину пропустили на рейс до Парижа. Під час польоту пасажири заповнили декларацію про причини візиту до Франції, але в подальшому її ніхто не питав.

Після прибуття до французької столиці, під час проходження паспортного контролю, журналіста запитали лише про наявність негативного ПЛР-тесту на COVID-19.

Дівчина рекомендувала українцям, які вакцинувалися AstraZeneca і планують летіти в країни ЄС, вказувати у сертифікаті вакцинації загальну назву препарату.

Нагадаємо, з 1 липня в ЄС вводять свідоцтва по проходженню вакцинації - так звані "паспорти вакцинації". У ньому, зокрема, будуть враховуватися щеплення від коронавірусу, зроблені препаратами, що не були схвалені в ЄС. Свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу будуть цифровими, однак за необхідності документ можна буде отримати і в паперовому вигляді.

Вісім країн Євросоюзу схвалили індійську антикоронавірусну вакцину Covishield від Serum Institute of India для в'їзду мандрівників. Препарат застосовується в Україні, але після вакцинації в українців виникли проблеми з в'їздом на територію деяких країн.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив активізувати аудит українського COVID- сертифікату, який буде використовуватися для поїздок в країни Євросоюзу. А також прискорити роботу з підписання відповідної угоди з Єврокомісією.

Раніше в Кабінеті міністрів України зазначили, що COVID-сертифікати запустять в Україні впродовж 10-14 днів після того, як їх запровадить Європа.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зазначила, що в майбутньому цифрові COVID-сертифікати стануть чинними для країн за межами ЄС.

UA.news
https://ua.news