Постковідний синдром може мати близько 170 симптомів - лікар

29 июня 2021, 19:24
 Общество Источник: Укринформ

Постковідний синдром у пацієнтів, які перехворіли COVID-19, може мати близько 170 різних симптомів.

Про це в інтерв'ю Укрінформу зазначила лікар-кардіолог кардіодиспансерного відділення Житомирського обласного медичного консультативно-діагностичного центру Світлана Гаркуша.

"Загалом постковідний синдром може мати різні прояви та налічувати до 170 різних симптомів. Тому важливо самостійно контролювати артеріальний тиск, частоту пульсу, температуру, показники сатурації за допомогою пульсоксиметра. При появі таких відхилень, як болі в серці, задишка, пришвидшене серцебиття, перебої в роботі серця, що посилюються при фізичному навантаженні, треба звернутися до лікаря для уточнення діагнозу та визначення подальшої тактики лікування", - зауважила Гаркуша.

За її словами, коронавірус може мати негативний вплив на серцево-судинну систему, як під час гострого періоду, так і після перенесеного захворювання, викликаючи процеси тромбоутворення в судинах і такі загрозливі ускладнення, як інфаркт міокарда, інсульт головного мозку та тромби в артеріях легень.

У результаті запалення є ризик пошкодження серцевого м'яза і як наслідок - виникнення міокардиту, перикардиту, серцевої недостатності, аритмії.

Кардіолог додала, що прояви постковідного синдрому можуть спостерігатися понад 12 тижнів.

Як повідомлялося, в Україні за минулу добу, 28 червня, зареєстрували 182 нові випадки COVID-19, померли 5 людей.

Источник: Укринформ