Рада посилила відповідальність за крадіжку авто

03 сентября 2020, 17:25
 Общество Источник: Новое Время

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за викрадення автомобіля.

На засіданні парламенту в четвер, 3 вересня, законопроєкт підтримали 309 депутатів. Він набуде чинності наступного дня після публікації.

Документ вносить зміни до ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Нинішня редакція враховує збиток від злочину, а не вартість автомобіля. Тепер при визначенні відповідальності за викрадення машини братимуть до уваги вартість.

За крадіжку авто буде передбачено обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк (без штрафу).

Якщо автомобіль вкрали, використовуючи "електронні пристрої для втручання в роботу технічних засобів охорони" або якщо вартість авто - від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105 100 - 262 750 грн) - зловмиснику загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без неї.

Угон авто організованою групою або із застосуванням насильства каратиметься позбавленням волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без неї.

Мета законопроєкту - вдосконалити законодавство в сфері протидії крадіжкам машин.

Источник: Новое Время