Титан віддаляється від Сатурна в 100 разів швидше, ніж раніше - NASA

15 июня 2020, 10:15
 Общество Источник: Зеркало недели. Украина

Титан, найбільший супутник Сатурна, віддаляється від своєї планети в сто разів швидше, ніж це відбувалося раніше, повідомляє CNN спираючись на нове дослідження Nature Astronomy і NASA.

"Гігантський супутник не самотній у такому поведінці; інші супутники серед 150 відомих супутників нашої Сонячної системи також повільно віддаляються від планет, навколо яких вони рухаються по орбіті, включаючи наш власний - Місяць. Місяць зміщується приблизно на 1.5 дюйма (3,81 см) щорічно", - пише видання спираючись на дані NASA.

Дані, зібрані під час місії NASA Кассіні-Гюйгенс з вивчення Сатурна і деяких його лун, показали, що швидкість міграції Титану складає близько 4 дюймів (10,16 см) на рік.

Сатурн-друга за величиною планета нашої Сонячної системи, ймовірно, сформувалася в період зародження нашої Сонячної системи 4,6 млрд років тому. Але вчені менш впевнені в тому, коли сформувалися кільця планети і безліч її супутників. Зараз у планети 82 супутника.

Титан, розміром більше планети Меркурій рухається по орбіті Сатурна на відстані 759 тис миль. І якщо він щороку стрімко віддалявся від планети, то Титан, ймовірно, був набагато ближче до Сатурну в початку мільярдів років тому, перед тим, як переселитися.

Це означає, що вся планетарна система Сатурна також швидко розширювалася.

"Цей результат привносить важливий новий шматок пазла в дискусійне питання про віком системи Сатурна і про те, як формувалися його супутники", - сказав провідний автор дослідження і вчений Паризької обсерваторії в Університеті науки і літератури Валерій Лейни у своїй заяві, цитує видання. Лейн працював над дослідженням в якості вченого в Лабораторії реактивного руху NASA.

Нагадаємо, апарат NASA New Horizons зробив знімки зірок Проксима Центавра і Wolf 359. Фотографії були зроблені в рамках проекту Parallax Program, метою якого є демонстрація методу паралакса, з допомогою якого можна уточнити відстань до зірок.

За матеріалами CNN