У метро Києва наносять розмітки задля дотримання дистанцій - Кличко

19 мая 2020%, 13:40
 Суспільство

Комунальне підприємство Київський метрополітен наносить спеціальні розмітки біля кас, турнікетів і на платформах задля дотримання дистанцій між пасажирами.

"Всі розуміють, що нам вкрай необхідно відновлювати і роботу метрополітену, без цього ми не уникнемо транспортної проблеми в місті. Київ готується до відкриття метро. На станціях там зараз наносять спеціальну розмітку - біля кас, турнікетів, на платформах, щоб зробити пересування більш безпечним і пасажири дотримуватися дистанції і елементарних правил безпеки", - заявив на брифінгу мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, громадський транспорт після відновлення роботи буде перевозити максимум половину від кількості пасажирів, на яку він розрахований.

"І комунальний наземний транспорт, і приватний громадський транспорт, який відновить роботу, зможе перевозити одночасно максимум половину від кількості пасажирів, на яку він розрахований", - сказав Кличко.

При цьому контролювати дотримання цих правил буде поліція і муніципальна охорона. Водії і кондуктори будуть зобов'язані носити маску або респіратор, а також рукавички, пасажири також повинні бути в масках. Працівникам перевізника перед початком роботи будуть міряти температуру, якщо вона вище 37,2 або в людей будуть симптоми ГРВІ, - до роботи їх не допустять.

Перед кожним рейсом транспорт будуть дезінфікувати.

Мер Києва підкреслив, що столична влада не може впливати на тарифи, які встановлюють служби таксі.

Кличко закликав киян після відновлення роботи громадського транспорту користуватися ним лише за необхідності.

За словами Кличка, в наземному транспорті до 1 липня можна буде купити квитки у кондуктора, інші проїзні можна купити у понад 300 кіосках, які розташовані за зупинках.

Крім того, 19 травня відновили роботу три маршрути: Від метро Святошино (житловий масив Західний) до села Чайка; З вулиці метрополіта Шептицького на вулицю Єлизавети Чавдар; З Бортничів до метро Харківська.

Мер столиці зазначив, що наступними днями кількість відновлених маршрутів буде збільшуватися.

Кличко повідомив, що 58% померлих від коронавірусу в Києві були старше за 65-70 років.

"За віком, серед тих, кого забрав вірус, 58% - люди старше 65-70 років. 25% померли у віці 50-64 років. 15% - тих, кому було до 49 років. 2% - віком від 18 до 29 років", - заявив він.

За його словами, в стаціонарах столичних лікарнях від COVID-19 померло в цілому 52 людини. Найстаршому з померлих було 87 років, а наймолодшій - 25 років. Ця пацієнтка мала важкі супутні патології.

Мер підкреслив, що більшість з померлих мали хронічні захворювання, найчастіше це були цукровий діабет, гіпертонія і ожиріння.

Загалом за 18 травня кількість хворих на коронавірус у Києві збільшилася на 38 осіб до 2 359, кількість померлих - на 3 людини до 52. Серед нових хворих 8 медиків.

Кличко зазначив, що серед захворілих 23 жінки у віці від 29 до 87 років, 12 чоловіків від 24 до 58 років, 2 дівчинки 2 і 3 років і 1 хлопчик 9 років. У лікарні шпиталізовано 8 осіб, інші - на самоізоляції, під контролем лікарів.

За минулу добу видужала 81 людина, всього з початку епідемії одужали 285 киян.

З усіх зареєстрованих випадків в Києві 411 осіб захворіли в Печерському районі, 483 - у Дарницькому, 239 - в Деснянському, 217 - в Дніпровському, 206 - в Солом'янському, 195 - в Голосіївському, 183 - в Оболонському, 158 - в Шевченківському, 154 - в Святошинському, 113 - в Подільському районі.

UA: Суспільне Новини
https://suspilne.media/