Интервью Д.Корчинского "ЛІГА:Трибуна".

08 декабря 2003%, 11:49
 НП Источник: ЛІГАБізнесІнформ Персоны: Кучма Л. Д., Тимошенко Ю. В., Ющенко В. А.
Дмитро Корчинський - автор і ведучий передачі "Проте" і ток-шоу "Подвійний доказ" на телеканалі "1+1", Генеральний секретар Всеукраїнської політичної партії "Братство".

Народився 1964 р. у м.Києві, українець. Працював наладником автоматичних ліній на заводах будматеріалів, в археологічних експедиціях.

Брав участь у студентському русі наприкінці 80-х років. У 1989 - 1991 рр. - член Спілки української молоді.

Один із фундаторів УНА. У 1991-1997 рр. - голова, провідник УНА-УНСО. До листопада 1997 р. - заступник голови УНА.

Кандидат в народні депутати України на виборах 1992, 1994, 2002 років.

Нещодавно Всеукраїнська політична партія "Братство", очолювана ним, переїхала в новий офіс на вулицю Ковпака, і тепер розташована поряд з партійним офісом СДПУ(о).

Пане Дмитре, якщо не секрет, відкіля у партії з`явилися кошти на новий офіс у центрі Києва?

Цей офіс ми арендували восени цього року. Він міг нам коштувати і дорожче, але вдалося домовитися за більш-менш прийнятну суму.

Наскільки у нас вистачить грошей, щоб тут перебувати, - важко сказати. Але поки у братстві є не тільки студенти, люмпен-пролетарі, на зразок мене, а й дрібна буржуазія, то всі скидаються, і грошей вистачає.

Партія "Братство" планує активізувати свою політичну діяльність?

"Братство" - це профспілка, яка одночасно має релігійний уклон. Це така собі спроба створення православного талібану.

Поки що основна наша діяльність - страйки в Києві й Одесі. Там ми маємо сильні осередки. Але зараз наша організація розповзається по всій Україні і навіть потрошку виходить за її межі.

На розвиток партій йдуть і кошти, зароблені Вами на телебаченні?

Я плачу десятину в "Братство", як і всі інші.

Розкажіть, будь ласка, про "кухню" передачі "Проте"? Ви самостійно вирішуєте, про що будете казати в ефірі?

Нажаль, телебачення - це завжди колективна творчість. Тобто доводиться зважати на думку режисера, операторів, авторів, думку керівництва каналу й так далі. Тематика завжди так само підбирається колективно. Деякі теми мені більше подобаються, деякі - менше. Хоча я завжди беру участь у визначенні тем, але, нажаль, доводиться рахуватися с думкою багатьох людей.

По-перше, потрібно робити так, щоб не дуже підставити керівництво каналу, по-друге, це дуже велике обмеження у часі. За 2,5 хвилини треба вкласти щось виразне, дати інформацію і трактування. Це доволі важко.

Часто воно виходить різкувато, але не тому, що я злий, або тому, що така установка темних сил в Адміністрації Президента чи в керівництві каналу, а тому, що зробити виважено і м`яко за 2,5 хвилини неможливо. Тобто "ругнутися" можна, а м`яко зробити важко.

Судячи з передач, Ваш улюблений об`єкт - Віктор Ющенко...

Ні. Мій улюблений об'єкт - Олександр Омельченко, і це сталося певною мірою випадково. "Братство", до якого я належу, вже понад 3 місяці проводить активну кампанію проти Олександра Омельченка, а точніше сказати, - кампанію на захист найбільш уражених прошарків населення. Бо Омельченко - це мер багатих, а мера бідних у Києві немає. Під час кампанії нам вдалося досягти серйозних успіхів. Адміністрація була вимушена багато разів піти на поступки нам, тобто піддатися тиску організованої громади. Але мені здається, що все ж таки велика доля блюзнірства є у чиновників міської держадміністрації. Я вважаю, що їх треба бити. Ми уже маємо досвід того, що чиновників міської адміністрації, і взагалі будь-яких чиновників, будь-яку бюрократію можна "дрессировать". Цією дресурою ми і займаємося. Тому ми намагаємося це робити не тільки через вуличні акції, а й через телебачення. Коли вдається таке поєднання - виходить добре.

І все ж таки, найчастіше критика у Вашій передачі стосується опозиції, а саме - Віктора Ющенка...

Ющенко - найсильніша політична постать з усіх представлених в умовній опозиції. Але взагалі я їх не розділяю. Я вважаю, що існує влада і існуємо ми - громадяни. Влада розділена на пропрезидентську частину і на опозицію. Моє гасло таке - бий владу, поки не піде в опозицію, опозицію - поки вона не дізнається, що вона така сама влада. Тобто це все - люди однакові, однієї породи, одного достатку. Це люди, які сваряться у ВР, а потім йдуть і разом п`ють горілку. Вони воюють у політиці, але сплять потім разом. Тобто це - одна тусовка.

Народ уже не має ніяких ілюзій щодо Президента, голови Уряду і так далі. Тому ілюзії народу каналізуються в Ющенка, в людину, яка є таким самим чиновником, як і всі інші. Я вважаю, що, в першу чергу, треба бити по ілюзіях. Ілюзій щодо влади немає, є ілюзії щодо опозиції. Треба знищити ці ілюзії. Мені здається надзвичайно корисним руйнувати ілюзії народу. Люди повинні зрозуміти, що ніякі Ющенки і ніяка легальна опозиція нічого доброго не принесуть. Усе те саме.

Вам часто дзвонять з блоку Ющенка стосовно Ваших передач?

Ні. Вони лаються с трибуни ВР, на радіо, через свої ЗМІ, говорять "всякие гадости". А я ніяк не можу дочекатися справжнього рівня полеміки.

А позов Тимошенко до каналу "1+1" - не справжня полеміка?

Я вважаю наївністю судитися з опонентами. Не подобається - вистрели. Але я все одно лишаюся прихильником Тимошенко. У неї, безумовно, багато гріхів, вона проявляє постійно дитячу політичну наївність у всьому, до чого береться, але тим не менше вона "вумная тетка", а мені такі подобаються. Я вважаю, що якщо б вона виграла ці вибори, то було б непогано.

Коли Тимошенко буде надано час в ефірі для спростування інформації, що прозвучала в передачі "Проте"?

Цих юридичних нюансів і "кухні" я не знаю.

Це буде у Вашій передачі?

Мені це важко уявити.

Чому б Вам не присвятити одну з Ваших передач Віктору Медведчуку?

А що я можу нового сказати про Медведчука?! Я не зустрічав людей, які люблять Медведчука. Тобто я не хочу ризикувати. Сказати про Медведчука добре - це викликати ще більшу хвилю народного гніву, ніж коли говориш про Ющенка погано. А сказати про Медведчука погано - це сказати все те, що про нього говорять усі.

Яке у Вас особисто ставлення до цього політика?

У принципі, Медведчук мені подобається. І ось чому. Він представляє невелику солідарну групу, яка діє у ворожому оточенні і діє доволі успішно. Мені здається, що вся українська політика має бути такою, - нежіночою, жорсткою. Тобто люди, які прийшли до влади, мають забезпечувати собі цю владу. Я б на місці Медведчука робив би набагато жорсткіше, ніж він це робить. Я вважаю, що політика СДПУ(о) занадто м`яка щодо захисту власних інтересів. Якби СДПУ(о) була такою, як про неї розповідають, то я б туди негайно вступив. Я безпартійний, і туди не вступаю тому, що вважаю, що вони не дотягують до власного іміджу. Вони занадто добродушні, занадто м`які у вирішенні багатьох питань.

Кажуть, що Медведчук якось по-особливому впливає на Президента, і той піддається його впливу. В чому, на Вашу думку, причина?

Я знайомий з багатьма людьми, яки близько працювали з Президентом. Усі вони говорять в один голос, що там неможливо впливати. Свідченням того є і те, що Кучма (я з ним особисто не знайомий) не приймає рішення в результаті довгого обмірковування й довгого аналізу. Він приймає рішення в результаті натхнення. Як не дивно, але цей спосіб дозволяє йому бути найбільш ефективним українським політиком більше 10 років.

На адресу Вашої передачі лунає багато критики. А Вам самому подобається те, що Ви робите?

Те, що я роблю, мені подобається тому, що до цього часу політична полеміка і політична публіцистика у нас ніколи не сягали такого високого літературного рівня. Тобто передача "Проте" - це поки що недосяжний взірець.

У відповідь ми чуємо просто брутальну сварку і прикро, що наш приклад не наслідують. Хотілось би , щоб коли мене ругали, то це так само був хороший смак.

Над програмою "Проте" Ви працюєте заради грошей чи самореалізації?

Це політичний проект. Я займаюся політикою, і тому мені дуже вигідно брати участь у політичному проекті. Тобто працюючи в передачі "Проте", я беру участь у великій політиці.

Сама моя діяльність - це вулична політика, але поки що вулична політика - це політика невисокого польоту. Ми тільки займаємося організацією мас і ще не розкрутили цей маховик, тому наша участь у великій політиці здійснюється через передачу "Проте". Нам, людям які роблять конфронтаційну політику, вигідно маті дубинку. "Проте" - це дубинка, якою можна користуватися. Наприклад, через "Проте" нам вдавалося захистити студентів, мешканців аварійних гуртожитків, справами яких ми займалися. Через "Проте" нам вдається відбиватися і від своїх противників.

Ця дубинка високооплачувана?

Низько.

А якщо б Вам запропонували вести таку передачу на 5 телеканалі, але за більші гроші, Ви б дали згоду?

Ні.

Чому?

Поки що це слабкуватий канал.

А коли він стане сильним...

Все залежить від політичних обставин.

Коли закінчується договір компанії "УРА" з каналом "1+1"?

Я не дивився цих документів, і не можу вам сказати. Навіть якби "1+1" чи компанія "УРА" поставили питання, щоб за участь у передачі "Проте" я їм платив би гроші, то я б їх платив.

Колись Ви казали, що на війні почуваєтеся як удома. Чому у Вас не було бажання поїхати воювати в Ірак?

Бажання було. Але в тій війні я був на боці американців, а американцям, зрозуміло, ніякі добровольці не потрібні. Так само як і Хусейну. Всіх потенційних іракських Басаєвих і Радуєвих Хусейн розстріляв ще задовго до початку цієї війни. Він "конченный негодяй".

З депутатом Гурвіцом ми поїхали в Ірак на самому кінці війні (нажаль, довгий час нам блокували видачу віз). Це було надзвичайно цікаво. На такій війні я вперше.

Чому, на Вашу думку, українські миротворці в Іраку накладають на себе руки?

Слабенькі офіцери у нас. Там одні пацефісти. У нас, взагалі, армія складається з пацефістів. Але, незважаючи на це, у нас черга стоїть їхати в миротворці. Я знаю випадки, коли навіть платять хабарі для того, щоб брати участь у миротворчих підрозділах.

Відносно самогубств, то я думаю, що в зараз Україні їх більше, ніж серед миротворців в Іраку.

Які Ваші плани на президентські вибори? Чи плануєте висувати свою кандидатуру на президентський пост?

Навряд чи. З одного боку, можливо, це було доцільно для пропаганді. З іншого боку, - перебувати в такій компанії клоунів, які висуваються на президентські виборі, не хотілося б.

Я ще не знаю, але, можливо, ми будемо закликати до бойкоту виборів. Поки що наша основна діяльність направлена на активізацію вулиці. Ми вважаємо, що поки українське політичне життя здійснюється в межах трьох кварталів - між вулицями Банковою, Інститутською і Грушевського, - нічого не буде. Потрібно активізувати вулицю, тоді полетять усі існуючи політичні розклади, і буде значно веселіше й значно краще.

Ваші політичні прогнози часто збуваються. Хто, на Вашу думку, буде новим Президентом України?

Може бути усе, але поки що я, на жаль, не бачу альтернативи Ющенкові. Він настільки "ничтожный", що 100% буде наступним українським Президентом.

І сила Ющенко полягає саме в його слабкості. Від нього не відчувають загрозу. Саме такий і потрібен зараз суспільству. Суспільство не хоче героя. Ющенко - це Молчалін української політики. Чадських не люблять ні дівчата, ні виборці. Вони хочуть Молчаліна.

Вивчаючи Вашу біографію мене здивував той факт, що у Вас немає вищої освіти. Це не заважає Вам у кар`єрі?

Досі ні. Жодного разу в житті у мене не виникла необхідність мати диплом. Якщо така потреба була б, то я вже давно його купив би.

Инна Колесникова