Столиця переходить на вугілля

07 февраля 2012%, 16:27
 Економіка Источник: Хрещатик (Украина)

Завдяки збільшенню частки його використання Дарницька ТЕЦ економить 15% витрат населення на теплову енергію

В умовах високої ціни на газ найоптимальнішим для держави лишається перехід на вугільне паливо. Пілотний проект у столиці вже три роки реалізовується на Дарницькій теплоелектростанції (ТЕЦ) та показав позитивні результати в сторону зменшення витрат і для населення, і для підприємства. Адже переробка вугілля в 1,5 разу дешевша, ніж газу. Учора прем’єр-міністр України Микола Азаров ознайомився з роботою Дарницької ТЕЦ та спільно з головою КМДА Олександром Поповим перевірив якість теплопостачання у столичних школах.

За словами глави уряду, зараз вирішується питання переходу на комплексне використання газу і вугілля. “При ціні на газ вище 1600 грн за тисячу кубів перехід на наше вугілля стає більш економічно вигідним. А зараз газ коштує вдвічі більше, — пояснив Микола Азаров. — Дарницька ТЕЦ — це не єдиний приклад в Україні. Ми і надалі плануватимемо перехід на наші традиційні джерела пального”.


Як розповів “Хрещатику” голова правління ПАТ “Екостандарт” Юрій Коляда, модернізація найбільшої у столиці ТЕЦ, яка постачає тепло підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів, відбулася три роки тому. “Тоді виникла необхідність здешевлення теплової енергії, і ми почали більше використовувати вугілля, — пояснює "Хрещатику" Юрій Коляда. — Для цього необхідно було відновити та модернізувати систему паливоприготування, яка не працювала з радянських часів. Раніше ми використовували 20% вугілля та 80% газу. А зараз 60% вугілля і 40% газу. В результаті такої трансформації економія при переробці вугілля в 1,5 разу дешевше, ніж газу”.

 

Освітні заклади столиці знову працюють

Учора всі столичні школи, училища та комунальні виші І-ІІ рівня акредитації відновили заняття після тимчасових канікул у зв’язку з похолоданнями. Голова КМДА Олександр Попов та прем’єр-міністр України Микола Азаров перевірили дотримання температурного режиму у школі № 126, що на вул. Празькій у Дніпровському районі.


Очільник КМДА відзначив стабільність ситуації з теплом у місті та школах зокрема. “Температура підвищилась, і сьогодні у нас стабільний режим роботи тепломереж і генеруючих компаній, — зазначив Олександр Попов. — Є, безумовно, деякі відхилення від норм, про які нам повідомляють кияни до call-центру. Ми їх фіксуємо і направляємо туди фахівців. Але в цілому, зараз ситуація, на мою думку, стабільна. При таких температурах ми можемо надавати тепло безперешкодно”.


Глава КМДА наголосив на необхідності проведення низки заходів щодо енергозбереження. “У нас є такі школи і дитячі садочки, які конструктивно запроектовані таким чином, що при низьких температурах їх належно не обігрієш. Тому що конструкції, за якими вони будувалися, віддають тепло на вулицю. Такого не повинно бути. Потрібно втілювати дуже серйозні програми і у великій кількості виділяти кошти, щоб енергоефективність цих будівель була на найвищому рівні. Йдеться про дуже великі кошти, і без підтримки уряду нам не обійтися”.


Зважаючи на потребу у впровадженні енергоефективних технологій, місто вже сьогодні має певні успіхи у цьому напрямку. “У нас була можливість за рахунок кредиту Світового банку зробити індивідуальні пункти опалення в школах, встановити в деяких з них автоматичне керування теплопостачанням, — розповів глава КМДА. — Тому певна робота проведена. Ми можемо зекономити до 30% коштів за рахунок економії тепла, яке споживаємо. Окупність таких проектів — 4–5 років. ”


Нагадаємо, що минулого року міська влада поновила практику стабільного фінансування підготовки до 1-го вересня шкіл і виділила на це 80 млн грн. Також було виділено 200 млн грн на заміну застарілих тепломереж у місті. Ця інвестиція прирівнюється за сумою до інвестицій за останні 5–6 років. Проведена робота дала можливість на 50% зменшити кількість аварій на теплотрасах міста у порівнянні з минулим роком

Ірина ЩЕРБАТА “Хрещатик”. Фото Бориса КОРПУСЕНКА