Ціни на газ будуть зростати і далі?

05 декабря 2006, 10:10
 Экономика Источник: UA TODAY

Незалежні експерти не виключають, що ціни на газ для населення та комунальних підприємств будуть підвищені. Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Як відомо, уряд передав на розгляд парламенту в другому читанні законопроект держбюджету на наступний рік. У документі передбачено компенсувати різницю між подорожчанням імпортного газу та дещо нижчою ціною палива для теплокомуненерго за рахунок податкового боргу "Нафтогазу України".

"Нафтогаз України" вже не може продавати дорожчий газ для промисловості, аби зменшити газову ціну для населення та комунальних підприємств, зазначив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ельдар Газизулін: "Промислові споживачі відійшли у сферу постачання газу "Укргазенерго". Тому зараз у "Нафтобазу" скрутна ситуація. І я не бачу, яким чином він зможе перераховувати ці неіснуючі кошти, якщо ціни для теплокомуненерго і для населення не будуть різко підвищені".

Речник "Нафтогазу України" Костянтин Бородін підтвердив, що автори проекту бюджету фактично примушують його компанію відразу сплатити весь борг, який накопичувався впродовж п'яти років, не пропонуючи жодного механізму дл" таких розрахунків. У разі затвердження депутатами цієї норми, як сказав Бородін, "Нафтогаз України" буде змушений згорнути програми модернізації та реконструкції газових магістралей.

Источник: UA TODAY