У цивілізованій державі чиновник Каськів вже давав би свідчення - "ударовець" Каплін

10 декабря 2012, 18:31
 Экономика Источник: Партія "УДАР"

Яскравим прикладом корупції у вищих ешелонах влади є "історична" угода на мільярд доларів, підписана головою Держагентства з інвестицій та управління національними проектами Владиславом Каськівим. Планувалося, що угода дасть серйозний козир Україні у газовому діалозі з Росією. Втім, не так сталося, як гадалося. Галас від цієї події було перекрито відмовою іспанської компанії від договору, що стало справжнім приниженням для всієї України, яке спричинили дії влади. У цивілізованій державі, на відміну від України, чиновник такого рівня щонайменше пішов би у відставку, а як максимум - сидів би за ґратами. Про це заявив народний депутат України Сергій Каплін на громадському антикорупційному форумі "Мій рецепт боротьби з корупцією".

На переконання представника "УДАРу", чинна влада не виправдала сподівань українців щодо боротьби з корупцією, тож не дивно, що Україна скотилася у рейтингу корумпованості, складеному Transparency International, з 134-го на 152-ге місце із 176 країн.

Каплін презентував громадськості ключові пріоритети, що стоять перед громадським антикорупційним рухом України та ключові ідеї доброчесності. "Обіцянки політиків - "борців з корупцією" не були реалізовані на практиці. З галасом було оголошено про запровадження Національної антикорупційної стратегії та початок адміністративної реформи. Перша досі не запрацювала, а друга стала банальною перестановкою доданків. У підсумку експерти GRECO - групи держав з протидії корупції Ради Європи - назвали провалом законодавче забезпечення боротьби з корупцією в Україні", - зазначив народний депутат.

Окремо парламентарій зупинився на взаємодії державних органів з бізнесом, яка стала ще більш непрозорою. У першу чергу, це стосується державних закупівель. У цій сфері держава напряму стикається з бізнесом, і саме тут відбувається наймасштабніше корупційне свавілля.

"Чого варта підготовка до Євро-2012, яка стала чудовим полем діяльності корупціонерів. Експерти збилися з ліку, згадуючи, скільки разів дорожчало будівництво об'єктів до цього чемпіонату. Годі й казати про численні тендери, що виграють у держпідприємств олігархи", - зазначив представник "УДАРу".

Каплін наголосив на необхідності створювати загальнонаціональну стратегію та масштабний антикорупційний рух. Водночас він зауважив, що реалізувати цю стратегію зможе лише та політична сила, яка має для цього волю. "Зокрема, такою політсилою може стати "УДАР", який має власну антикорупційну стратегію, що дасть відповідь на більшість нагальних проблем", - заявив Сергій Каплін.

Источник: Партія "УДАР"