Аваков розраховує, що Рада найближчим часом прийме закон про посилення відповідальності за виборчі порушення

08 февраля 2019, 08:01
 Политика Источник: Интерфакс-Украина Персоны: Аваков А.Б.
avakov9069481.jpg

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сподівається, що на наступному пленарному тижні Верховна Рада розгляне законопроект, що посилює відповідальність за порушення виборчого законодавства.

В ефірі програми "Право на владу" на телеканалі 1 + 1 у четвер увечері міністр зазначив, що найбільш поширеним порушенням виборчої кампанії наразі є незаконна агітація.

Він поскаржився на те, що "лакуни законодавства" не дозволяють повною мірою залучати до відповідальності за порушення. "Тому ми внесли новий законопроект, який більш жорстко оцінює подібні речі, комітет Верховної Ради цей законопроект підтримав. Дуже розраховую, що депутати хоча б на наступному сесійному тижні зможуть його розглянути", - сказав А.Аваков.

Глава МВС також нагадав, що правоохоронні органи очікують фальсифікацій на виборах. "Я бачу три ступені ризику. Перший - це скупка голосів, другий - маніпуляції з реєстром, третій ризик - електронне втручання в систему "вибори", - сказав А.Аваков. За його словами, з кожного з можливих ризиків розроблений механізм превенції з одночасною фіксацією порушень.

Міністр поінформував, що наразі зафіксовано 803 звернення щодо виборчих порушень, відкрито 19 кримінальних проваджень, пов'язаних з порушеннями виборчого законодавства.