Блінкен назвав п'ять ключових кроків України для продовження реформ

07 июля 2021, 12:58
 Политика Источник: Зеркало недели. Украина
blinken_1.jpg

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів, якими повинні бути основні кроки України для вдалого впровадження усіх необхідних реформ.

Про це він заявив під час Ukraine Reform Conference у Вільнюсі, передає "Європейська правда".

Перше, на чому наголосив Блінкен - це схвалення законопроектів щодо Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Вони повинні відбутися в такому вигляді, аби гарантувати прозорий вибір суддів.

Друга позиція - відбір керівництва НАЗК та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Уся процедура в обох випадках повинна бути прозорою, наголосив Блінкен.

Третє - збереження корпоративного управління держпідприємствами за стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку.

Четвертим кроком американський держсекретар назвав реформу СБУ. Йдеться насамперед про передачу функції боротьби з економічними злочинами іншому відомству.

Останній, п'ятий крок - покарання за корупційні злочини людей, які займають високі державні посади. Блінкен нагадав, що з 2014 року до відповідальності за це не притягнули ще жодного чиновника.

"Немає нічого важливішого для майбутнього України - безпечної, процвітаючої, демократичної - ніж зменшення масштабів корупції", - наголосив Блінкен.

Ще у лютому посли країн "Великої сімки" окреслили пріоритетні реформи в Україні на 2021 рік. Однією з основних вони вважають судову реформу, що включає реформування Вищої ради правосуддя і Конституційного суду України.

Раніше президент України Володимир Зеленський провів засідання щодо презентації Стратегії розвитку органів правосуддя і конституційного судочинства на 2021 - 2023 роки.

Докладніше про суди в України та реформи читайте в статті Миколи Хавронюка "Судова реформа... шляхом регресу".

За матерiалами Європейська правда