Київ сподівається, що Рада Європи не скомпрометує себе поступками Кремлю

05 мая 2019, 16:00
 Политика Источник: Укринформ
630_360_1529062481-5984.jpg

Криза в Раді Європи - пан'європейській організації, заснованій 70 років тому, - спричинена діями Російської Федерації.

Про це йдеться в коментарі МЗС України з нагоди 70-ї річниці заснування цієї організації.

"Рада Європа відкрила шлях до подальшої інтеграції на Європейському континенті, а її стандарти стали дороговказом у захисті демократичних цінностей. Однак маємо із сумом констатувати, що до 70-ї річниці Організація підійшла у кризовому стані, що викликаний... руйнівними діями Російської Федерації, її агресією проти України та прямим фінансовим шантажем Ради Європи з метою досягнення своїх антидемократичних зовнішньополітичних цілей", - ідеться в заяві.

У МЗС зазначають, що ця криза стала справжнім викликом для організації та поставила її перед вибором - залишитися відданою власним цінностям і принципам або піддатися на шантаж і погрози та поставити під сумнів набуті за 70 років довіру й авторитет.

"Україна сподівається, що за десятиліття роботи та випробувань Рада Європи набула достатньо сили та здорового глузду, щоб і надалі залишатися взірцем демократії, а не зустріти своє 70-річчя у напівзруйнованому скомпрометованому стані через безпідставні поступки на користь найбільшої держави-порушниці її принципів та норм", - підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

Водночас в міністерстві запевнили, що Україна залишається відданою взятим на себе у рамках Ради Європи зобов'язанням і продовжить захищати права та свободи громадянин на своїй території, включно з тимчасово окупованими, а також активно протидіятиме спробам зруйнувати Організацію.

"Сильна Рада Європи потрібна Україні й усьому європейському континенту", - наголосили в МЗС. Читайте також: Ягланд написав Зеленському про очікування Ради Європи

В українському зовнішньополітичному відомстві нагадали, що Статут Ради Європи був підписаний у Лондоні 5 травня 1949 року і на роки вперед зафіксував відданість держав-членів Організації принципам, що становлять підвалини кожної справжньої демократії - особистим та політичним свободам та верховенству права.

Водночас в МЗС відзначили, що за 70 років діяльності Рада Європи досягла визначних результатів у захисті демократичних європейських ідеалів та принципів. Була створена ефективна система захисту прав людини, закріплених у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Організація розробила та ухвалила більш ніж 200 міжнародних договорів, переважно правозахисного характеру. Були утворені Європейський суд з прав людини, Венеціанська комісія, Група держав проти корупції GRECO та інші інституції, що активно і ефективно працюють у сферах розвитку національного законодавства відповідно до найкращих європейських стандартів щодо прав людини, конституційного права, протидії корупції, удосконалення судових систем.

Україна є членом Ради Європи з 1995 року, активно працює у статутних та робочих органах Організації, долучається до формування спільного європейського правового простору, приєднавшись до більш ніж 90 договорів Ради Європи, а українські громадяни мають можливість звертатися щодо захисту своїх прав до Європейського суду з прав людини.

Источник: Укринформ