Командувач ВМС допускає прорив російських військ з Криму

05 июля 2020, 23:47
 Политика Источник: Новое Время

Командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа не виключає, що війська РФ спробують прорватися з окупованого Криму до Херсонської області, щоб дати можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню Думська.

"Я не виключаю таких дій з боку Російської імперії. Ми готуємося. Все розповісти не можу, але ось вам маленький факт. Дальність ракетного комплексу Нептун дозволяє застосовувати його з материкової України на підходах до Севастополя. Ось там і подивимося", - сказав Неїжпапа.

Читайте також: З 2014 року існує загроза повномасштабної агресії РФ - командувач ВМС

"Як тільки ми зрозуміємо, що в Криму почне відновлюватися канал, туди буде вливатися фінансовий ресурс Російської імперії (так, я так їх називаю: це імперія з диктатором на чолі), то це буде вірним сигналом того, що РФ готується до повномасштабної конфронтації. І тоді нам доведеться відповідати на виклики", - додав командувач ВМС.

"Ми готуємося до повномасштабної військової конфронтації, розуміючи, що якщо така станеться, то, на жаль, це буде багато втрат - і наших воїнів, і цивільного населення. Багато хто зараз цього не розуміє - хоча в країні сьомий рік йде війна", - резюмував він.

Неїжпапа зазначив, що українські підрозділи готуються не тільки до "окопної війни", яка зараз спостерігається на Донбасі, але й до наступальних дій - "до роботи підрозділів у міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не тільки в обороні, до маневрових дій".

"Зараз ми робимо посилення на морі. Президент і міністр оборони дали ВМС карт-бланш: розробляється проєкт будівництва нових місць базування флоту - ми не можемо перебувати тільки в маленькій гавані в Одесі й в маленькій гавані в Очакові... Зараз приймаються рішення, передаються земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів для створення достойних баз", - зазначив Неїжпапа.

"Тепер моє завдання зробити так, щоб основний удар ми могли прийняти не на березі, а на морі. Ми повинні зробити так, щоб противник перебував біля свого берега, знаючи, що ми сильні. Зробити так, щоб ми не чекали, коли він прийде до нас", - сказав він.

Нагадаємо, Олексій Неїжпапа був призначений командувачем Військово-морських сил Збройних сил України 11 червня.

Источник: Новое Время