Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок - Зеленський

18 мая 2020, 10:05
 Политика
48102943_303.jpg

Президент Володимир Зеленський у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу висловив сподівання, що незабаром усі кримські татари та українці повернуться до своїх домівок.

Про це глава держави написав на сторінці у Facebook.

"Ми віримо, що обов'язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок, зберуться за одним столом, щоб разом промовити: Bizim ve sizi~n azatligi~niz ic"un! За вашу і нашу свободу!", - написав президент.

Він зауважив, що сьогодні на будівлях Офісу президента України та Кабінету міністрів розмістили світлову проєкцію на знак солідарності з кримськотатарським народом.

"Сьогодні кожен українець розділяє з ним біль від трагедії 18 травня 1944 року. Ця дата нагадує про те, що можна злочинно відібрати в народу його землю, та неможливо відібрати в народу його дух і волю", - зазначив Зеленський.

Зі свого боку, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у цей день нагадала про незаконні затримання громадян України за національною належністю із засудженням до максимальних термінів ув'язнення, утримання в суворих умовах без надання меддопомоги.

"До максимальних термінів ув'язнення засуджені Муслі Алієв (19 років), Інвер Бекіров (18 років), Енвер Мамутов (16 років), Теймур Абдулаєв (16 років), Руслан Зейтуллаєв (15 років) і багато інших представників кримськотатарського народу. Такі дії є прямим порушенням Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, які РФ зобов'язана гарантувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією", - нагадала вона.

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається 18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму у 1944 році.

У цей день з півострова відправили перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч людей. В цей день проходять жалобні заходи пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму.

Згідно з постановою Верховної Ради, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Громадське телебачення
https://hromadske.ua