МЗС: Ситуація не дозволяє пропустити додаткову кількість хасидів в Україну

16 сентября 2020, 11:08
 Политика
mzc_1.jpeg

Епідемічна ситуація не дозволяє пропустити в Україну додаткову кількість паломників-хасидів.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

"Ми постійно проводимо спільно з колегами з інших відомств роз'яснювальну роботу, і реакція, в принципі, є досить адекватною. Ми не фіксуємо значних порушень громадського порядку", - сказав Єнін, коментуючи скупчення хасидів на україно-білоруському кордоні.

Заступник голови МЗС підкреслив, що на сьогодні міністерство керується, перш за все, нормативними документами, які затверджені урядом, а також національними інтересами України.

За словами Єніна, на цю мить ситуація знаходиться під контролем компетентних органів державної влади, а в Умані вживають "надзвичайно ретельних заходів з метою максимального убезпечення тих прочан, які все- таки прибули до запровадження заборони на в'їзд до України".

"Вони будуть забезпечені відповідним харчуванням, медичним обслуговуванням. Будуть зведені до мінімуму контакти з місцевим населенням, плануються додаткові тестування, щоб заспокоїти місцеве населення і переконати його, що всі можливі заходи, щоб уникнути розповсюдження COVID-19 приймаються", - пояснив заступник міністра.

Вдень 14 вересня на білорусько-українському кордоні зібралися сотні хасидів- паломників, які намагаються потрапити до Умані на святкування Рош га-Шани. Через скупчення прочан в пункті пропуску "Нові Яриловичі" обмежили рух транспорту і громадян.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар'є Дері попросив президента Володимира Зеленського пропустити на територію України паломників-хасидів, які знаходяться на кордоні з Білоруссю.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду домовитися з Україною про надання та зеленого коридору для паломників- хасидів, які знаходяться на білорусько-українському кордоні.

Бабель
https://babel.ua/