Окупанти в Криму позбавляють населення води заради військових баз - Умеров

21 октября 2020, 00:57
 Политика Источник: Сегодня (Украина)

Запасів води в Криму вистачало б для потреб цивільного населення, якби російські окупаційні власті не обмежували доступ кримчан до води і не перенаправляли її на свої військові бази

Про це заявив секретар комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації та реінтеграції окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, Криму та Севастополі, член фракції партії "Голос" Рустам Умеров, повідомляє Укрінформ.

Під час віртуального круглого столу під егідою "Атлантичної ради", присвяченого опору кримських татар, утискам і репресіям з боку окупаційної адміністрації РФ, нардеп розповів, що Росія вибрала нову стратегію - звинувачувати Україну у всьому, особливо під час кризи з водопостачанням.

"Вони (окупанти - Ред.) здатні прокладати трубопроводи для прокачування нафти, тому технічно здатні підвести воду на окуповані території. Але вони не прокладають такі водопроводи, що саме по собі є порушенням гуманітарного права. Натомість вони звинувачують Україну, що саме вона стала причиною гуманітарної кризи. Зараз це одна з головних російських фейкових новин", - каже Умеров.

Нардеп розповів, що зараз у Криму доступні близько 1 млрд кубометрів води. Але з них тільки 2-3 млн кубометрів використовують в інтересах населення. Решта йде на забезпечення військових баз і для тих, кого окупанти завезли з Росії.

"У Криму зараз досить води для забезпечення наших громадян, але її недостатньо для російських військових баз. Те, що ми бачимо зараз - це масове пересування громадян Росії до Криму. Тому, весь галас навколо водяної кризи - це фейкова історія, створена Російською Федерацією, щоб спробувати послабити позиції України в очах міжнародних партнерів", - додав Умеров.

Раніше сайт "Сьогодні" розповідав, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив: в Криму бракує води для того, щоб колонізувати його у всіх напрямках і заселяти Крим сотнями тисяч громадян Росії.

Також нагадаємо, в квітні 2017 року Україна перекрила воду в окупований Крим. На кордоні материкової України з окупованим півостровом спорудили дамбу. Однак вона має заслінку, яку в будь-який момент можна відкрити. Тому, коли Крим повернеться до України, вода наповнить 300 кілометрів Північно-Кримського каналу.

Источник: Сегодня (Украина)