ОПОРА закликає Раду повернутися до вдосконалення Виборчого кодексу

26 октября 2020, 14:05
 Политика Источник: Укринформ

Громадянська мережа ОПОРА закликає народних депутатів повернутися до належного експертного доопрацювання Виборчого кодексу.

Про це заявила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська під час пресконференції в Укрінформі "Порушення дня голосування на місцевих виборах 25 жовтня та результати спостереження".

"Ми закликаємо парламент повернутися до етапу належного експертного доопрацювання документу (Виборчого кодексу - ред.), переглянути політикам ефект пропорційної системи з відкритими списками для місцевих виборів і більш раціонально ставитися до виборчого законодавства, тому що це не є політтехнологія, це не є виборчий інтерес. Це норма права, яка має бути реалізована в якісній формулі, в якісних статтях і є прийнятною для організації ефективних виборів" - зазначила Айвазовська.

Вона висловила сподівання, що після завершення нинішнього виборчого циклу, який буде продовжений у листопаді, зважаючи на другий тур, парламентарі повернуться власне до своєї роботи і "вивчать ефект як цієї системи, так і в цілому процедур, які стосуються виборчого процесу".

Раніше Айвазовська звернула увагу на те, що Центральній виборчій комісії під час цієї кампанії довелося закривати певні прогалини у законодавстві власними роз'ясненнями, інколи виходячи за межі своїх повноважень, враховуючи "бездіяльність парламенту та провалення ним внесення змін до Виборчого кодексу, які планували прийняти на початку вересня".

Источник: Укринформ