Передвиборчі кампанії в Україні на 50% фінансують із тіньових доходів

01 февраля 2019, 06:20
 Политика Источник: Гордон
78_tn.jpg

Передвиборчі кампанії в Україні на 50% фінансують із тіньових доходів. Про це 31 січня в ефірі "Громадського" заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Проблема тіньового фінансування виборчих кампаній, вона є достатньо серйозною, тому що йдеться не просто про те, що політики оплатили борди чи іншу діяльність поза межами виборчого фонду. Ідеться про те, що політики використовують готівкові кошти, ідеться про "чорні каси"... Ця технологія має історію не один рік і не один десяток років. Традиційно з початку 90-х українська політика й українські вибори в обсязі понад 50% фінансують за рахунок тіньових коштів", - зазначив він.

За словами Кошеля, переважна більшість коштів - "чорна готівка".

"Про це знають усі, це стало певною традицією виборчої кампанії. Дуже важливо, щоб під час цих виборів ми загострили увагу на тіньовому фінансуванні", - додав він.

Голова КВУ підкреслив, що закони України не передбачають санкцій за порушення передвиборчої кампанії кандидатами у президенти. Він пояснив, що за порушення нікого з кандидатів не може бути знято з реєстрації.

19 січня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що з початку виборчої кампанії МВС і Нацполіція одержали вже 91 звернення від громадських організацій та громадян про правопорушення під час проведення передвиборчої агітації.

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. 31 грудня 2018 року у країні стартувала президентська виборча кампанія.

До 3 лютого дозволено офіційне висунення кандидатів та подавання документів для реєстрації, на яку виділяють п'ять днів. Останнім днем реєстрації стане 8 лютого.

Передвиборчу агітацію дозволено з наступного дня після реєстрації кандидата до 24.00 29 березня.

Источник: Гордон