Пристайко розповів про нову угоду між Україною і Великобританією

06 октября 2020, 17:52
 Политика Источник: Гордон

Посол України у Великобританії Вадим Пристайко в інтерв'ю "Голосу Америки", яке вийшло 5 жовтня, розповів, що президент України Володимир Зеленський під час візиту до Сполученого Королівства підпише угоду про українсько- британську співпрацю.

"Величезний документ, багато сотень сторінок. Думаю, що публіка буде здивована, коли цей документ буде підписуватися лідерами і на столі ви побачите [великий] стос паперів. Ця угода встановлює стратегічне партнерство між Україною і Великобританією. Ця угода фактично про постійну політичну взаємодію і торгівлю" , - розповів він.

Пристайко зазначив, що нова угода "приблизно така сама", як Угода про асоціацію України з Євросоюзом, "тільки спрямована на одну країну, яка вирішила вийти із цього союзу".

"Ми не хочемо втрачати такого важливого партнера, як Великобританія, і Великобританія вважає, що, вийшовши з ЄС, залишається глобальною силою, і хоче залишити ці відносини [з Україною], розвинути їх", - додав посол.

Візит Зеленського і його дружини Олени до Великобританії відбудеться 7-8 жовтня, повідомляє пресслужба глави держави. У Зеленського заплановано переговори із прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, після яких очікують на підписання угоди. Окрім того, у межах візиту передбачено аудієнцію президента і першої леді у герцога Кембріджського Вільяма та його дружини, герцогині Кетрін.

Источник: Гордон