Рєзніков назвав причину звільнення Фокіна з ТКГ

26 октября 2020, 21:37
 Политика
reznikov_1.jpg

Вітольд Фокін був виключений зі складу української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі за те, що його позиція не відповідає тактиці ведення переговорів.

Про це віцепрем'єр-міністр - міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив в ефірі телеканалу "Україна 24".

Також він додав, що позиція Фокіна "не відповідає ідеології української делегації. Тому президент прийняв це рішення ".

На уточнювальне питання про те, які помилки в тактиці переговорів допустив Фокін, міністр сказав: "Я так думаю, що, як мінімум, в українській делегації до цього моменту не було ніякого сумніву, що йде війна між Україною і Російською Федерацією, що агресором є РФ".

30 вересня Вітольда Фокіна звільнили від виконання обов'язків першого заступника голови української делегації на переговорах ТКГ в Мінську. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

У заяві пресслужби ОП сказано, що Фокін відступив від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на комітеті 29 вересня Фокін заявив про те, що не бачить підтверджень участі Росії в зройній агресії проти України.

Після цього Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до президента України Володимира Зеленськомгоз рекомендацією звільнити Фокіна.

Також голова МВС Арсен Аваков жорстко відреагував на слова Фокіна назвавши його мерзотником і махровим ідіотом. Він закликав "гнати Фокіна на пенсію".

Фокін також раніше заявляв, що на окупованій території Донбасу можна сформувати міжнародний тимчасовий уряд під егідою ООН для проведення там місцевих виборів.

І ще він розповів, що конфлікт в Донбасі почався через мовне питання, а нинішній "мовний закон" суперечить Конституції.

Також Фокін вважає, що для припинення війни в Донбасі варто "оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу". Його слова викликали великий резонанс і засудження з боку патріотично налаштованих українців.

Фокін заявив, що "реакцією на слова задоволений", але зазначає, що цитував тільки положення Мінських домовленостей.

Також Фокін вважає, що представники влади критикують його, оскільки мають зв'язок з "попередниками". І додав, що це означає, що "в провладних структурах є заслані козачки".