Ірина Геращенко про мораторій на продаж землі: Це найганебніше рішення Верховної Ради за рік

21 декабря 2018, 11:05
 Политика Источник: Гордон
gershchenko2.jpeg

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вкрай обурена у зв'язку з голосуванням ВР за продовження мораторію на продаж землі на рік. Про це Геращенко написала у Facebook.

"ВР, яка вважає своїм ключовим досягненням декомунізацію, проголосувала за введений [Володимиром] Леніним принцип заборони на власність землі. Усі ці люди, які можуть вільно продавати свої квартири, машини, приватизовані за безцінь заводи і фабрики, акції, тримають селян кріпаками і знову заборонили їм вільно розпоряджатися землею", - зазначила вона.

Віце-спікер додала, що у багатьох депутатів ВР "розруха в головах".

"Колективний Ленін у 231 голові, у тому числі в головах тих, хто вважає себе лібералами. Нагадаю, що насправді українськіолігархи давно є латифундистами, які взяли землю в оренду на 49 років, експлуатують її нещадно і за безцінь. Це вони і міжнародні корпорації, які орендують українську землю, зацікавлені у відсутності ринку землі", - підкреслила вона.

Геращенко додала, що порівняно з минулим роком в Українізменшилася кількість прибічників мораторію серед позафракційних нардепів, депутатів від Блоку Петра Порошенка, "Самопомочі", "Волі народу", "Відродження" та Опозиційного блоку. А зросла - у "Батьківщині", Радикальної партії і "Народному фронті".

"Здрастуй, Леніне, гуд бай, декомунізаціє... І дякую всім, хто голосував проти чи утримався й не голосував. Я не голосувала за цю комуністичну ганьбу. Це найганебніше рішення Верховної Ради за рік", - підсумувала вона.

Мораторій на продаж земель сільгосппризначення діє в Україніз 2002 року. Востаннє його продовжували 7 грудня 2017 року до 1 січня 2019 року.

18 грудня профільний комітет Верховної Ради рекомендував відкласти введення вільного обігу землі ще на один рік.

20 грудня Рада проголосувала за законопроект No9355-5, який передбачає продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.

Источник: Гордон