Сенцов продовжує багато працювати, закінчив новий роман - Геращенко

10 января 2019, 20:27
 Политика Источник: Зеркало недели. Украина
senzov.jpg

Український політв'язень Олег Сенцов наприкінці 2018 року закінчив написання роману й очікує на публікацію. Про це повідомила перший віце- спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, цитуючи листа від українця. Вона зазначила, що Сенцов демонструє позитивний настрій й надихає не опускати руки.

"Отримала листа від Олега Сенцова. Ключові слова для українців і світу: "Я не собираюсь падать духом или тем более, унывать - не дождутся!.. В общем, я не собираюсь прекращать ни творческую деятельность, ни общественную". Олег пише, що продовжує багато працювати, наприкінці грудня 2018-го закінчив новий роман. Чекає, що цього року вийде в світ збірка його оповідань, роман і розпочнуться зйомки кіно чи театральна постановка за його сценарієм", - зазначила Геращенко.

Вона повідомила, що лист від українця датований 30 грудня, але надійшов тільки зараз, після проходження тюремної цензури. Геращенко також подякувала усім, хто підтримав ініціативу написати листи політв'язням Кремля.

Нагадаємо, що Олег Сенцов оголосив голодування в російській в'язниці 14 травня. Він висунув вимоги, згідно з якими російська влада повинна була звільнити всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму.

5 жовтня у ФСВП РФ заявили про припинення Сенцовим голодування. Незабаром адвокат Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що Сенцов планує виходити з голодування з 6 жовтня. Він пояснив, що стан здоров'я в'язня критичний, і тюремні медики погрожують ввести його в кому для штучного годування.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно- Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок - 20 років колонії суворого режиму. За матеріалами: DT.UA /