США готові до співпраці над створенням Кримської платформи - МЗС

26 октября 2020, 21:22
 Политика Источник: УНН

США готові до співпраці над створенням Кримської платформи, ініційованої Україною. Про це повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час зустрічі з першою заступницею міністра Еміне Джапаровою 26 жовтня, передає УНН.

Як повідомили у МЗС, Джапарова висловила вдячність США за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та непохитну позицію щодо агресії Росії на Донбасі і незаконної окупації Криму. У цьому зв'язку вона детально поінформувала співрозмовницю про бачення української сторони основних елементів та субстантивного наповнення Кримської платформи, головною метою якої має стати консолідація політики невизнання міжнародним співтовариством окупації Криму.

У свою чергу Крістіна Квін висловила готовність співпрацювати з Україною та наголосила, що позиція США, закріплена у Декларації щодо Криму, яка була оприлюднена Державним секретарем Майком Помпео, залишається твердою та незмінною - Крим є частиною України і США ніколи не визнають спроби Росії його анексувати, йдеться у повідомленні.

Еміне Джапарова також висловила вдячність за послідовну підтримку України з боку США в рамках міжнародних організацій, а також наголосила на важливості ухвалення оновлених та суттєво посилених резолюцій "Проблема мілітаризація Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів" та "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна", які найближчим часом будуть винесені Україною на розгляд Генеральної Асамблеї ООН.

Раніше у МЗС розпочали наступну стадію активної адвокації Кримської платформи.

Як повідомляв УНН, за словами Президента Зеленського, Україна запрошує долучитися до "Кримської платформи" всіх друзів та ті країни, які бажають деокупації Криму.

Источник: УНН