Стало відомо, хто представить ОРДЛО на переговорах по Донбасу: список

09 июня 2020, 10:33
 Политика Источник: РБК-Украина

Два журналісти, лікар, юрист і керівник громадської організації увійшли до складу групи переселенців на переговорах по Донбасу. Серед них є журналіст Денис Казанський.

Про це повідомило джерело РБК-Україна, пов'язане з Мінським процесом.

До роботи політичної групи Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) вперше залучено представників тимчасово окупованих Росією окремих районів Донецької та Луганської областей України, які заявлені з боку української делегації.

Як повідомило джерело РБК-Україна, Донецьку область представляють відомі журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський.

Представники від Луганської області - юрист, керівник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

Як раніше писало РБК-Україна, кілька пунктів Мінських угод від 2015 року передбачають "консультації та узгодження" з представниками ОРДЛО.

Російська делегація в Тристоронньої контактній групі продовжує наполягати, що "голосом" окупованих територій повинні вважатися бойовики "Л/ДНР". В "мінському процесі" вони зараз присутні в якості "запрошених".

Українська сторона в ТКГ неодноразово відмовлялася вести з ними прямі переговори. У відповідь на це Кремль звинувачує офіційний Київ у зриві мирного процесу.

Щоб виконати Мінські угоди нова делегація України запропонувала залучити до переговорів представників ОРДЛО з числа переселенців.

Нагадаємо, МЗС України назвав головну "червону лінію" України в переговорах по Донбасу.

Також голова українського МЗС назвав один з компромісів, на який готова піти Україна для повернення окупованого Донбасу.

Источник: РБК-Украина