Ткаченко вітає запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та "112"

03 февраля 2021, 10:38
 Политика Источник: Укринформ

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає рішення РНБО про санкції щодо телеканалів NewsOne, ZIK та "112" вчасним та логічним.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Телеграмі.

"Рішення РНБО про санкції щодо трьох телеканалів, що називають себе українськими, - давно зріло в суспільстві та у більшості журналістської спільноти. Йдеться про NewsOne, ZIK, "112 Україна" та їхнього бенефіціара - Тараса Козака (хоча всі при цьому називали їх "медведчуківськими")", - зазначив міністр.

За його словами, цей кейс є винятковим, але вчасним. І не тільки через інформаційний тероризм і загрозу безпеці України цих інструментів пропаганди Кремля, але й через масові порушення журналістських стандартів, фейки та маніпуляції, наголосив Ткаченко.

"Впевнений, у Москві вже готують методички про "наступ на свободу слова в Україні" та "знищення вільної преси". Хочу попередити: ці телеканали - не звичайні телевізійні мовники. Це по суті іноземна пропагандистська машина, яка була сформована в Україні і опосередковано профінансована Москвою, де про свободу слова вже давно не йдеться, а окремі журналісти стали солдатами Кремля", - заявив глава МКІП.

Тому, на його переконання, рішення РНБО - симетричне на щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на свободу та незалежність. "Це логічне завершення розслідування Тимчасової слідчої комісії, у якій я брав участь ще під час роботи народним депутатом. Тоді ми з'ясовували, як відбувалися оборудки під час зміни власників телеканалів "112", ZIK та NewsOne, які сьогодні належать одній людині - правій руці Медведчука, депутату Тарасу Козаку. Радий, що і що наші напрацювання стали кроком до встановлення цілковитої прозорості структури власності українських телеканалів та завадили інформаційної монополізації в інтересах окремих політичних сил", - додав Ткаченко.

А свобода слова та права людини для цієї країни - ключове, сказав міністр, підкресливши, що "їх і варто відстоювати, аби не допустити загрозу національній безпеці, безпеці громадян нашої країни та порушення європейських стандартів"

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та "112 Україна", а також їхнього власника - народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції, серед іншого, передбачають анулювання ліцензії цих проросійських телеканалів. Станом на ранок 3 лютого мовлення NewsOne, ZIK та "112" припинено.

Источник: Укринформ