У Зеленського пояснили, чому хочуть скоротити кількість нардепів

16 октября 2020, 13:26
 Политика Источник: ГлавРед (Украина)

Питання про зменшення кількості народних депутатів до трьохсот осіб, яке хочуть поставити українцям під час всеукраїнського опитування 25 жовтня, пов'язане з децентралізацією.

Як повідомляється на сайті Офісу президента, регіони отримають більше повноважень, тому допомога такої великої кількості нардепів не потрібна.

"В Україні відбулася глибока реформа децентралізації. Це означає, що на місця були передані як великі повноваження, так і істотно великі фінансові можливості для їхньої реалізації. Відповідно, після зміни балансу між Центральною та місцевою владою виникла потреба і в більшій концентрації професіоналізму на рівні національного парламенту. Звична для нас кількість народжує спокусу для численних гравців з об'ємним лобістським ресурсом дарувати місця в списках своїх партій як винагороду за багаторічне попутництво", - йдеться в повідомленні.

"Зменшення кількості народних обранців може позитивно позначитися на якості представництва інтересів виборців. Зросте конкуренція за депутатський мандат", - додали в ОП.

В Офісі президента вважають, що парламент стане ще більш професійним, а 300 народних обранців - це абсолютно виправдана кількість депутатів з урахуванням нового устрою країни.

Источник: ГлавРед (Украина)