Україна, Польща і Литва оголосили про утворення "Люблінського трикутника"

28 июля 2020, 13:23
 Политика Источник: Еспресо TV
kuleba.jpg

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив про створення нового формату під назвою "Люблінський трикутник", до якого увійшли Україна, Польща та Литва

Про це він повідомив у себе у Facebook.

"Щойно відбулася дуже важлива подія в Любліні. Разом з міністром закордонних справ Литви і Польщі ми утворили "люблінський трикутник", - розповів Кулеба.

Міністр поінформував, що йдеться про новий формат регіональної співпраці в Центральній Європі.

Today, together with my counterparts Jacek Czaputowicz & Linas Linkevicius we established Lublin Triangle of Ukraine, Poland & Lithuania. It reflects our multi-centennial historical links and the current shared vision of our region's future. Declaration: https://t.co/SSMF0YewlL pic.twitter.com/PKvcQyVjA1 - Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 28, 2020

"Зазвичай, Україна намагається постійно приєднатися до кимось вже створених інструментів: ми хочемо приєднатися до Вишеградської четвірки, ми хочемо приєднатися до Тримор`я, ми хочемо до Бухарестської дев`ятки... але я вважаю, що (ми звісно хочемо приєднатися до ЄС і НАТО) ми маємо не лише намагатися приєднатися до того, що вже створено кимось, але і сами створювати, самим ангажуватися більше у центральноєвропейські справи, тому що ми самі є центральноєвропейська країна", - сказав глава МЗС.

"І виступати з позицій країни, яка здатна не лише йти за іншими, але і вести інших за собою. І ініціювати формати, платформи, які стають ефективними. Звісно, коли голови МЗС про щось домовляються, то перша ідея - "сіли, побалакали про щось і розійшлися", але ми сьогодні дуже конкретно домовилися і з міністром Чапутовичем і з міністром Лінкявічусом, що ми наповнимо "люблінський трикутник" змістом, конкретними проектами, зокрема будемо протидіяти російській дезінформації, а наші партнери будуть підтримувати нас в європейській, євроатлантичній інтеграції. Тому ще один крок України назад в Європу, повернення наше туди, де є наше місце, в європейській сім`ї народів, сьогодні зроблене", - зазначив він.

Источник: Еспресо TV