В УПЦ МП відповіли на заклик Порошенка показати Томос Російської православної церкви

14 января 2019, 08:17
 Политика Источник: УНН

У Російській православній церкві (РПЦ) немає Томосу про автокефалію, оскільки її статус був встановлений рішенням церковного собору. Про це у Facebook заявив заступник керівника відділу зовнішніх церковних зв'язків Української православної церкви (УПЦ) протоієрей Микола Данилевич, передає УНН.

"Не Томосом єдиним живе Православ'я, але ще й рішеннями церковних Соборів. Автокефальний і патріарший статус РПЦ був наданий в 1589 році Константинопольським патріархом Ієремією ІІ, а в 1593 році це рішення було затверджене Всеправославним Собором в Константинополі, в якому взяли участь Константинопольський, Александрійський, Антіохійський і Єрусалимський Патріархи. До речі, ні в кого з них також немає Томоса. І нічого, живуть якось і без Томосів", - йдеться у повідомленні.

Також Микола Данилевич зазначив, що жодна з древніх Церков не має Томоса, оскільки Томоси в церковній практиці з'являються, головним чином, в 19 столітті, коли почали проголошуватися національні автокефалії.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко запропонував Російській православній церкві продемонструвати її Томос про автокефалію.

Як повідомляв УНН, за результатами Об'єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня 2018 року було створено автокефальну помісну Православну Церкву України і затверджений статут нової церкви. Об'єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія.

5 січня 2019 року відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. А вже на наступний день, 6 січня, після вручення у Стамбулі Томос доставили в Україну, згодом його повернули до Стамбула для підпису членами Синоду на Фанарі.

10 січня Томос про автокефалію Православної Церкви України повернувся з Туреччини в Україну.

Источник: УНН