Зеленський - депутатам Європарламенту: Крім економіки і грошей, важлива геополітична підтримка

29 сентября 2020, 10:54
 Политика Источник: УНН
21.jpg

Президент України Володимир Зеленський запевнив депутатів Європейського парламенту, що нині курс України до Європейського Союзу є ще більш актуальним, ніж раніше. Про це він заявив під час відеоконференції з євродепутатами передає  пресслужба Глави держави.

"Зважаючи на ті виклики, які є сьогодні, незмінний курс у Європу, Європейський Союз ще більш актуальний для України, ніж раніше", - зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави подякував за послідовну підтримку з боку Європарламенту у просуванні амбітного порядку денного Україна - ЄС, а також за тверду позицію законодавчого органу Європейського Союзу в питанні відновлення суверенітету й територіальної цілісності України та деокупації Криму. Президент нагадав, що вже за тиждень очікується черговий Саміт Україна - ЄС, і висловив сподівання, що він буде успішним.

"Сьогодні підтримка Євросоюзу для України дуже важлива", - додав він.

Глава держави поінформував про ініціативу України щодо створення міжнародного майданчика, покликаного покращити координацію та співпрацю з метою протидії загрозам безпеці, які несе російська окупація Криму, а також сприяти захисту прав кримчан.

"Крім економіки, грошей, для нас важлива геополітична підтримка. Окремі речі, на які ми хочемо звернути увагу, - це поява й наша пропозиція Кримської платформи. Майданчика, на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям - як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати на території Криму, так і вже перебувають у Росії. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму", - сказав Глава держави.

Також, за словами Володимира Зеленського, Україна прагне обговорення питання розширення доступу до внутрішнього ринку ЄС, досягнення домовленості щодо оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію, "промислового безвізу" тощо.

"Ми бачимо переорієнтування українського бізнесу до європейських країн. Це прекрасно, тому хочемо говорити про розширення. Ми хочемо мати можливість економічного зростання в нашій країні", - наголосив Президент, зауваживши, що зараз це особливо важливо, зважаючи на пандемію коронавірусу та війну.

"Нам дуже потрібна ваша підтримка, щоб економіка навіть зараз, у будь-яку кризу, працювала в Україні", - додав Президент.

Серед іншого, учасники відеоконференції обговорили питання спорудження меморіального комплексу-музею, адже робоча група Європарламенту "Пам'ять заради майбутнього" своєю діяльністю прагне досягти виділення коштів Європейським Союзом на фінансування пілотного проекту "Голоси: свідчення Голокосту з України".

Нагадаємо, Верховний представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель написав у своєму блозі за підсумками візиту до України, що сказав Президенту України Володимиру Зеленському: "ЄС - не банкомат". Згодом фразу видалили.

Источник: УНН