Зеленський ініціював створення робочої групи з вирішення проблем кримських татар

18 мая 2020, 17:47
 Политика Источник: Зеркало недели. Украина

У День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу президент Володимир Зеленський провів зустріч з його представниками. Зокрема, голова держави ініціював створення робочої групи в Офісі президента з вирішення проблем кримськотатарського народу, повідомила пресслужба ОПУ.

"Щоб ця робоча група давала нам пропозиції, ми обмінювалися цими пропозиціями та дуже швидко рухалися", - зазначив Зеленський.

Він також заявив про те, що найближчим часом планує підписати указ, згідно з яким Курбан-Байрам та Ураза-Байрам стануть державними релігійними святами. Окрім того, за словами Зеленського, він погодив кандидатуру Еміне Джапарової на посаду першої заступниці міністра закордонних справ.

Голова держави зазначив, що за підсумками домовленостей з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, у Херсонській області збудують 500 квартир для переселенців з анексованого Криму. Зеленський запропонував обговорити в робочій групі деталі щодо виділення житла для кримських татар.

Також у Києві планують збудувати нову мечеть. Президент чекає проект мечеті від кримських татар. За словами Зеленського, на межі Херсонської області та Криму також побудують великий хаб.

"Щоб ті люди, які тимчасово живуть на тимчасово окупованій території Криму, бачили, як ми ставимося до кримчан, до кримських татар. Щоб вони приїжджали і бачили справді інший вигляд, "вітрину" нашої країни", - зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що робоча група має розглядати не лише правові, а й економічні питання, які турбують кримських татар. Рішення щодо створення робочої групи підтримав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

18 травня відзначається День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році радянська влада депортувала з Криму понад 180 тисяч кримських татар - корінних жителів півострова. Протягом року від голоду, хвороб і виснаження загинули понад 30 тис кримських татар. Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам'яті про кримську державність та корінний народ Криму.