Зеленський підписав закон про підвищення пенсій чорнобильців

30 июня 2021, 23:05
 Политика Источник: Укринформ

Президент Володимир Зеленський підписав закон про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"Документом визначено мінімальні розміри пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, та пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розміри такої пенсії для І групи інвалідності не можуть бути нижчими 6000 гривень, для ІІ групи інвалідності - 4800 гривень, для ІІІ групи інвалідності та дітей з інвалідністю - 3700 гривень", - йдеться у повідомленні.

Крім того, закон запроваджує державну адресну допомогу до пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їхніх наслідків, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї та внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року, крім положень щодо мінімальних розмірів пенсії за інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та щодо запровадження державної адресної допомоги до пенсії, які набирають чинності з 1 липня 2021 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила 29 червня Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Источник: Укринформ