Зеленський зустрівся з послами G7 та Євросоюзу - говорили про свободу ЗМІ та Донбас

04 февраля 2021, 00:08
 Политика Источник: Укринформ
023.jpg

Президент Володимир Зеленський обговорив з послами країн "Великої сімки" та ЄС в Україні актуальні питання порядку денного співпраці, впровадження ключових реформ у державі та мирного врегулювання на Донбасі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Президент зазначив, що з часу останньої зустрічі у такому форматі торік в Україні відбулася низка подій, які загрожують державному устрою, та було вжито рішучих кроків для подолання цих викликів.

Зокрема, глава держави поінформував іноземних дипломатів про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого щодо запровадження санкцій проти окремих засобів масової інформації.

"Хочу відзначити роботу Служби безпеки України саме в боротьбі з небезпекою російської агресії в інформпросторі. Санкції проти засобів масової інформації - це завжди складне рішення для будь-якої влади, крім авторитарної. Це рішення не є емоційним, воно визрівало й готувалося вже тривалий час на основі інформації багатьох українських державних органів. Це в жодному разі не наступ на свободу слова, це обґрунтоване рішення для захисту національної безпеки", - наголосив Зеленський.

Було акцентовано, що телеканали, стосовно яких були запроваджені санкції, тривалий час активно використовувалися для дезінформаційних кампаній в Україні, спрямованих на підрив реформ, курсу держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію та просування гібридного впливу держави-агресора на політичні процеси в нашій країні.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак додав, що санкції стосовно деяких ЗМІ були запроваджені на основі серйозних доказів.

"Свобода слова, свобода роботи журналістів була й залишається пріоритетом для Української держави", - зазначив Єрмак.

Президент наголосив, що свободі слова в Українські державі нічого не загрожує.

"В Україні чи не найбільша в регіоні концентрація вільних мовників та медіа", - зауважив Зеленський і додав, що українська влада діятиме виключно за законом.

Окрема увага під час зустрічі була приділена судовій реформі та врегулюванню ситуації, що склалася у зв'язку з рішенням Конституційного Суду. Глава держави поінформував про подальші кроки щодо реформування судової гілки влади та підготовку Стратегії розвитку судової системи на 2021-2025 роки.

За словами Зеленського, завтра відбудеться робоча презентація всієї судової реформи.

"Це велика кількість законопроєктів, послідовних кроків, які приведуть до очищення судової влади в Україні. Завтра, після наради зі мною, з Комісією з правової реформи, ми будемо розуміти терміни виконання всіх цих кроків і готуватися до публічної презентації судової реформи в Україні", - констатував Президент.

Глава держави представив ключові здобутки України у впровадженні реформ. Зокрема, відзначив важливу роль закону про реформування СБУ, який став реальним кроком уперед на шляху до впровадження стандартів ЄС і НАТО. Реформа СБУ також створює передумови для подальшого прогресу в напрямку лібералізації економіки та полегшення ведення бізнесу в Україні, наголосив він.

Під час зустрічі також відбувся обмін думками щодо безпекової ситуації на Донбасі та перебігу переговорів щодо мирного врегулювання, зазначилив пресслужбі.

Источник: Укринформ