З'явилися деталі зустрічі Порошенка з частиною ієрархів УПЦ МП

13 ноября 2018, 23:00
 Политика Источник: Главком (Украина)

Президент України Петро Порошенко провів зустріч із частиною ієрархів Української православної церкви Московського патріархату.

Про це повідомляє BBC Україна.

"Зустріч проходила у закритому режимі в "Українському домі". На заході були присутні щонайменше три ієрархи УПЦ МП. Периметр будівлі охороняли підрозділи Національної гвардії", - йдеться у повідомленні.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко після завершення зустрічі розповів журналістам, що на ній були присутні "представники (УПЦ МП), з числа тих, хто підтримує об'єднання".

Він додав, що на зустрічі обговорювались різні питання, в тому числі, президент розповів про свої переговори з Вселенським патріархом.

"Досить велика частина єпископату Української православної церкви Московського патріархату виступає за створення єдиної Помісної православної церкви", - сказав Павленко.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) в коментарі BBC заявив, що не знає про цю зустріч.

"З президентом може зустрічатися будь-хто, у нас єпископи вільні люди, громадяни України з усім спектром всіх прав, і вони можуть зустрічатися з будь-ким", - сказав він.

Архієпископ Климент додав, що "якщо це якісь світські заходи і спілкування на якісь державно-церковні питання, то немає ніяких проблем. У нас багато архієреїв зустрічаються з президентом і поза межами Києва в різних форматах, у ньому немає нічого особливого".

Нагадаємо, Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату 13 листопада прийняв рішення зустрітися з президентом Петром Порошенком, але не в Українському домі, а на території Києво-Печерської Лаври.

У постанові Собору єпископів УПЦ МП також говориться, що Українська православна церква Московського патріархату не буде долучатися до процесу створення автокефальної Української православної церкви.

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що схоже на те, що постанова Собору УПЦ МП, яка була оприлюднена 13 листопада, написана у Кремлі.

Згодом на Банковій повідомили, що Порошенко готовий до діалогу із Українською православною церквою Московського патріархату.

У вівторок ввечері ЗМІ повідомили, що Порошенко все ж проводить зустріч з представниками Московського патріархату.

Источник: Главком (Украина)