Чаленко, Джангіров, Скачко та інші написали лист Януковичу на захист Тітушка

01 июля 2013, 14:47
 Масс-медиа Источник: Телекритика (Украина)

До Президента України Віктора Януковича та генерального прокурора Віктора Пшонки з відкритим листом звернулися низка представників ЗМІ та політологів. Вони вважають, що розслідування подій, що сталися в Києві 18 травня під час акції опозиції «Вставай, Україно!», потрапило під тиск «опозиційних ЗМІ», зокрема 5-го каналу, повідомляє Inpress.ua.

«Очевидною метою цього тиску є передбачення результатів розслідування, нав'язування прокуратурі та міліції заздалегідь призначеного "винуватця" зіткнень, представлення громадськості спотвореної картини подій», - звернулися підписанти до глави держави та Генпрокурора.

Вони вважають, що інформація про інцидент із побиттям журналістів подається упереджено. На їхню думку, «не існує жодного доказу побиття Ольги Сніцарчук спортсменом з Білої Церкви Вадимом Тітушком», зате «існують докази того, що Ольга Сніцарчук на даній протестній акції не виконувала функцій журналіста».

«Ми не виправдовуємо Вадима Тітушка (якщо він у чому-небудь винен), однак, з нашої точки зору, він може притягатися до відповідальності тільки як учасник колективної бійки, в рівній мірі з декількома десятками інших учасників, включаючи Сніцарчук і Соделя, але ніяк не за "побиття» журналістів, якого, судячи з численних відео- та фотоматеріалів, просто не було», - йдеться в листі.

Підписанти просять неупередженого розслідування як подій 18-го травня, так і «поведінки опозиційної преси» після цих подій.

Документ, зокрема, підписали: Ростислав Іщенко (політолог, Київ), Оксана Шкода (журналіст, Київ), Олександр Чаленко (журналіст, Київ), Олена Маркосян (журналіст, Київ), Дмитро Джангіров (журналіст, Київ), Володимир Скачко (журналіст, Київ) , Дмитро Скворцов (публіцист, Київ), Володимир Корнілов (політолог, Київ) і багато інших.