Три крапки на тлі "відвертої розмови"

01 сентября 2010, 23:59
 Масс-медиа Источник: Сельские вести (Украина)

Увечері в понеділок Київський адміністративний апеляційний суд ухвалив рішення, яким задовольнив позов групи телеканалів "Інтер" та позбавив частот (і ліцензій!) на мовлення 5 каналу та каналу ТВі. Сталося це одразу ж після того, як Президент Віктор Янукович провів зустріч у рамках свого офіційного візиту з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Керівник німецького уряду сказала, що мала з українським Президентом "відверту розмову" на тему важливості дотримання в Україні демократичних свобод і свободи слова зокрема.

ВТІМ, як бачимо, українська влада своєї позиції не змінила. Судова тяганина, про яку мова, мабуть, якраз і задумувалася, щоб судове рішення з'явилося після зустрічі Януковича з Меркель. Мовляв, Президента ж в Україні не було, а "хлопці" без нього тут наламали дров, та ось повернеться Янукович, і знайде якийсь вихід із ситуації. Його - отой вихід - озвучив Михайло Чечетов в ефірі 5 каналу. Адже суд скасував рішення про виділення частот на підставі "неправомірних дій" членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, і він, Чечетов, у цьому трагедії не бачить: можна, мовляв, провести новий конкурс і знову розподілити спірні частоти.

Ось тільки заковика в тому, що чинне законодавство забороняє проводити такі конкурси, починаючи з 2010 року. Тобто все - поїзд пішов. Втім, відтепер той же Чечетов не повинен пояснювати партійну позицію в дискусії з опонентами, а лише - без жодної дискусії - пропагуватиме "генеральну лінію". Відчуваєте різницю? Отож, як я вже писав, не про "комерційну суперечку" йшлося в суді.

Втім, 5 канал та ТВі не збираються опускати рук. Вони оскаржуватимуть рішення апеляційного суду в суді вищої інстанції, а згодом - і в європейських судах. Відтак можна сказати, що на цей момент у справі стоїть ще не остаточна крапка, а лише три крапки.

А підстав для оскарження судового рішення не бракує. Адже суд не задовольнив жодного клопотання 5 каналу та ТВі, а також відмовився викликати свідками в суд членів Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Не було долучено як доказ відеозапис засідання Нацради, який би зняв спірні питання щодо процедури проведення засідання.

Відтак, на інформаційному фронті триває справжня війна. Тому, за словами заступника Голови Верховної Ради Миколи Томенка, в областях нині чи не всі керівники регіональних телерадіокомпаній змушені вступати до лав Партії регіонів. Для того, мабуть, щоб на місцевих виборах проводили "правильну редакційну політику". А хто з цим не згоден - хай іде з посади.

Олександр ЧЕРЕВКО