Уривки «Голодомору» таки залишилися на сайті Януковича

26 апреля 2010, 15:09
 Масс-медиа Источник: Голодомор в Україні

Після того як на офіційному сайті нового Президента України Віктора Януковича зник 25-го лютого цілий розділ присвячений Голодомору дискусій було достатньо. Майже відразу зникли й банери, присвячені проектам про Голодомор. Це викликало обурення в рядах соратників екс-президента Віктора Ющенка.

Обурених було більше ніж тих хто схвалював цей крок нового керівника держави.

 Так, наприклад, екс-віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник висловив думку, що скасування розділу про Голодомор на офіційному сайті Президента України Віктора Януковича «свідчить про рівень свідомості нової влади».

 Можливо є сенс у тому, що критикуючи Віктора Януковича за вилучення розділу опоненти не звертають уваги на те, що Віктор Ющенко повинен був передбачити «живучість» інтернет-ресурс про Голодомор і зробити його інваріантним до поглядів будь якого президента. А для цього доречно було б розміщувати інформацію не на президентському сайті і створювати власний проект, можливо, під своїм патронатом. Назразок як проект Фонду Катерини Ющенко про «Голодомор» за адресою http://www.holodomor33.org.ua, який майже на днях поновив розміщення новин після двомісячної перерви.

 Заради об`єктивності слід зазначити, що всі інтернет-проекти присвячені Голодомору в 1932-1933 роках продовжують існування і актуалізуються. Але що буде далі – це питання.

 По-перше, вже поповзли чутки про можливу ліквідацію Українського інституту національної пам'яті, який був заснований при президентстві Ющенка. Ліквідації поки що не відбулося, але й розвитку новий Кабмін не передбачив, запропонувавши стати інституту департаментом в Держкомархівах України.

По-друге, остання заява заступника голови нової Адміністрації Президента Ганни Герман про те, що "ми будемо працювати не над Голодомором, а над тим, щоб нагодувати зараз народ" не додає позитиву на продовженя вивчення та висвітлення історичних питань тих років. "Про голод ми вже сказали все, що можна було сказати", - поставила крапку Ганна Герман.

 Таким чином, для ти хто вважає Голодомор – історичним і державним питанням, залишається спостерігати за сторінками в Інтернеті які були створенні минулою владою і сподіватися, що вони не зникнуть як розділ президентського сайту.

 Доречі, об`єктивності заради, мабуть через недбалість, а може і навмистно не вся інформація про Голодомор зникла з сайту Януковича. Цікаво, що залишилася наприклад стаття Президента Віктора Ющенко в авторитетному «The Wall Street Journal» під назвою «Голодомор» (http://www.president.gov.ua/news/8296.html), також є повідомлення за 2009 рік про «Зустріч із Доповідачем ПАРЄ з проблематики Голодомору та масового голоду на терені колишнього СРСР» (http://www.president.gov.ua/news/15436.html). Не бракує також інформації про Міжнародний прес-центр «Голодомор. 75-ті роковини Пам'яті» (http://www.president.gov.ua/news/12042.html).

Якщо ж скористатися пошуком на сайті, то за запитом «Голомомор» буде знайдено інші документи – 18 за кількістю, серед яких більшість Розпоряджень та Указів Президента України.

Таким чином, не все ще викреслено в електронній памяті президентського серверу. Але і на це потрібен мабуть час.

 

Юрій Буков, спеціально для Golodomor.in.ua.

Джерело: http://golodomor.in.ua/node/70