11:47 19.01.2021

Росія готова заморозити будівництво "Північного потоку-2"

Російський "Газпром" заявив, що проект "Північний потік-2" може бути відкладено або призупинено.

Про це повідомляє Reuters.

Як пише видання, причиною для прийняття такого рішення в "Газпромі" називають політичний тиск.

Водночас, як повідомляє ТАСС, "Газпром" заявив, що має намір завершити будівництво трубопроводу, "щойно це стане розумно можливим".

15:01 01.12.2020

Дерев'янко про відтермінування РРО: Законопроект Зеленського вдарить по виходу бізнесу з тіні

Відтермінування обов'язкового використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) на рік затримає процес детінізації української економіки.

Про це заявила виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Анна Дерев'янко, коментуючи президентський законопроект No4439.

Читайте також: Президент пропонує відкласти на рік обов'язкове застосування касових апаратів

11:16 12.11.2020

Голова НБУ розповів про умови надання траншу від МВФ

Голова Національного банку Кирило Шевченко, який перебуває з візитом у Вашингтоні, заявив, що дати перебування місії МВФ в Україні будуть відомі після вирішення низки питань, які турбують Міжнародний валютний фонд.

Про це Шевченко заявив в інтерв'ю порталу "Голос Америки".

Голова НБУ висловив сподівання, що місія відвідає Україну вже до кінця цього року.

16:50 05.11.2020

Шмигаль: Ситуація з Конституційним судом не вплине на співпрацю з МВФ

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що ситуація з Конституційним судом не вплине на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Про це він сказав журналістам у четвер.

Читайте також: Зеленський заявив, що голова КСУ має піти у відставку

"Ні, не вплине, тому що Україна чітко декларує і показує свої європейські наміри: свої наміри продовжувати й активно вести антикорупційну реформу, і всі реформи, які націлені та прописані в наших міжнародних зобов'язаннях", - зазначив Шмигаль.

17:59 04.05.2020

48 нардепів просять КС визнати закон про землю неконституційним

4 травня до Конституційного Суду надійшло подання від 48 народних депутатів про визнання неконституційним закону про обіг земель сільгосппризначення.

Про це повідомляє прес-служба суду.

"Суб'єкт права на конституційне подання вважає, що оскаржуваний закон не відповідає низці статей Конституції України", - йдеться у повідомленні.

У поданні до КС уповноваженими представниками нардепів зазначені лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко та нардеп від її фракції Сергій Власенко.

13:36 31.03.2020

JP Morgan дав економічний прогноз по Україні

Аналітики J. P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 2,6% ВВП в 2020 році, називаючи умовою такого відносно невеликого скорочення укладення угоди з МВФ і очікуючи його в другому кварталі цього року.

Про це свідчить звіт агентства.

09:58 13.03.2020

Нацбанк рекомендует не пользоваться наличными из-за коронавируса

В Национальном банке рекомендовали украинцам поменьше пользоваться наличными и переходить на безналичные расчеты в связи с риском распространения коронавируса.

Об этом говорится в сообщении на сайте регулятора.

22:31 10.03.2020

В Нацбанке прокомментировали ситуацию на валютном рынке

Текущая ситуация на украинском валютном рынке сложилась под влиянием психологического фактора, который, вероятно, имеет краткосрочный эффект.

Об этом сообщает пресс-служба НБУ.

"Распространение миром коронавируса пока имеет ограниченное и нейтральное влияние на экономику Украины в феврале и в начале марта. Украинский экспорт продолжает расти. Определенное снижение цен на отдельные товары украинского экспорта более чем компенсировано дальнейшим наращиванием физических объемов поставок за рубеж", - подчеркнули в Нацбанке.

10:08 10.03.2020

Нефедов объяснил провал таможенных поступлений в бюджет

Государственная таможенная служба объясняет недопоступление 13 млрд грн в бюджет в январе-феврале снижением импорта сырьевых товаров и укреплением курса гривны.

"На объемы такого импорта Таможня не влияет, зато влияют изменения конъюнктуры мировых рынков, социально-экономическая ситуация в стране, уровень доходов населения и промышленного производства", - говорится в сообщении ведомства.

В частности, в таможенной службе уточняют, что взимают налоги с импорта товаров, то есть процент от стоимости ввозимого товара в Украину (за исключением льготных).

10:54 20.02.2020

В МВФ описали три сценария развития экономики Украины

В Международном валютном фонде описали три сценария возможного развития Украины: от самого успешного - с полным реформированием, до среднего - с частичными реформами, и до самого пессимистичного - с откатом реформ. Украина находится между вторым и третьим сценарием.

Об этом заявил постоянный представитель МВФ в Украине Йоста Люнгман.