Керівник штабів Навального анонсував на 31 січня нові акції протестів у Росії

25 января 2021, 16:44
 В мире Источник: Гордон

Керівник мережі регіональних штабів російського опозиціонера Олексія Навального Леонід Волков на своїй сторінці у Twitter анонсував нові акції на підтримку політика на 31 січня.

"31 січня, 12.00. Усі міста Росії. За свободу для Навального. За свободу для всіх. За справедливість", - заявив Волков.17 січня Навальний повернувся до Росії, де його одразу затримали у справі "Ів Роше". Ще 2014 року в межах цієї справи опозиціонер дістав 3,5 року умовно і до 29 грудня 2020-го перебував на випробувальному строку. Він мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань, проте із серпня до січня пробув на лікуванні та реабілітації в Німеччині. Тепер умовний строк йому можуть замінити на реальний.

18 січня Навального заарештували на 30 діб. Перед тим як політика взяли під варту, він закликав своїх соратників вийти на мітинг 23 січня.

Російська влада розпочала готуватися до протестів заздалегідь. У міністерстві внутрішніх справ країни попередили про відповідальність за участь у "несанкціонованих акціях 23 січня", а міністерство освіти закликало батьків не пускати дітей на мітинги.

Крім того, за два дні до акцій протесту затримали кількох соратників Навального по Фонду боротьби з корупцією - Любов Соболь, Владлена Лося і Георгія Албурова. Прессекретарку Навального Кіру Ярмиш 22 січня взяли на дев'ять діб під арешт.

За оцінкою ЗМІ, 23 січня мітинги відбулися більше ніж у 100 містах РФ. У Москві на Пушкінській площі зібралося понад 40 тис. осіб, але правоохоронці налічили лише 4 тис. Затримали по всій країні понад 3,4 тис. осіб.

У штабі Навального заявили, що у протестних акціях по всій Росії брало участь 250-300 тис.осіб.
 

Источник: Гордон