Кремль заявив про "серйозні розбіжності" Москви та Вашингтону щодо війни на Донбасі

27 января 2021, 17:25
 В мире

У Кремлі заявили про серйозні розбіжності між Москвою і Вашингтоном щодо війни на Донбасі. Напередодні президенти обох країн Володимир Путін і Джо Байден поговорили телефоном - США заявили про рішучу підтримку суверенітету України.

Заяву Кремля озвучив речник російського президента Дмитро Пєсков, передає РБК.

У нього запитали, чому Кремль у своєму повідомленні після розмови написав про "внутрішньоукраїнський конфлікт", а пресслужба Білого дому - про російську агресію.

"Використані фрази саме відображають позицію сторін, і, звичайно, різниця у формулюваннях говорить про серйозні розбіжності з цього приводу", - відповів Пєсков. При цьому Москва і Вашингтон готові продовжувати діалог для обговорення цих розбіжностей.

На питання, чи обговорювали Путін і Байден відновлення зустрічей на рівні помічників президентів Росії і США для переговорів з Донбасу, Пєсков відповів негативно: "Ні, в деталі не вдавалися". Раніше контакт з цього питання підтримували колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з Україною Курт Волкер і експомічник президента Владислав Сурков.

Напередодні президентських виборів Байден заявляв наступне: "Як президент я поясню Кремлю, що вони мусять закінчити свою агресію та окупацію України. Адміністрація Байдена - Гарріс гарантує, що Україна отримає необхідну економічну та військову підтримку, зокрема летальну зброю. Водночас закликаю Україну проводити важливі реформи, які є життєво необхідними для її успіху".

https://babel.ua