Нідерланди звинуватили Росію в "агресивних діях" проти її фрегата в Чорному мор

29 июня 2021, 19:01
 В мире Источник: ЛІГАБізнесІнформ

Міністерство оборони Нідерландів заявило, що російські винищувачі "створювали небезпечні ситуації" біля фрегата HNLMS Evertsen у Чорному морі. За словами капітана корабля Джорджа Пастура, для "агресивних дій" РФ не було жодних причин. Про це повідомляє пресслужба МО країни.

Нідерланди звинуватили Росію в

Нідерландські моряки спостерігають за прольотом російського винищувача біля берегів окупованого Криму (Фото - Twitter Міноборони Нідерландів)

Пастур також зазначив, що РФ виконувала небезпечні маневри поблизу нідерландського корабля кілька годин.

Глава Міноборони країни Анк Бійлевельд-Схоутен назвала дії Росії біля берегів окупованого Криму "безвідповідальними".

"Evertsen має повне право там іти. Немає жодних виправдань для таких агресивних дій, що також без необхідності збільшують ризик нещасних випадків. Нідерланди звернуться до Росії щодо цього", - сказала пані міністр.

Повідомляється, що РФ порушила право на вільне користування морем.

Окрім цього, в Міноборони Нідерландів додали, що Evertsen є частиною британської ударної групи. Фрегат патрулює Чорне море разом із британським HMS Defender, який раніше піддався агресивним діям з боку РФ.

  • 23 червня 2021 року біля мису Фіолент у Криму окупанти нібито "відкрили попереджувальний вогонь і скинули бомби" за курсом британського есмінця HMS Defender. Кремль стверджує, що той "порушив кордон РФ".
  • Міноборони Британії назвало цю заяву вигадкою: мовляв, постріли ми чули, але списали це на навчання, про які Москва заздалегідь попереджала, а корабель не змінив курс і продовжив шлях "у рамках міжнародно-визнаних територіальних вод України".
  • 24 червня заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков погрожував "бомбити в цілі" кораблі НАТО, які зайдуть на тимчасово окуповану РФ частину акваторії Чорного моря.
  • 25 червня в ЗМІ з'явилася інформація, що МЗС Британії було спочатку стурбоване ідеєю проходу есмінця біля Криму, але прем'єр Джонсон дозволив це зробити.


25 червня в ЗМІ з'явилася інформація, що МЗС Британії було спочатку стурбоване ідеєю проходу есмінця біля Криму, але прем'єр Джонсон дозволив це зробити.