Новий розподіл бюджету ЄС: польський прем’єр заявив про небезпеку розпаду ЄС

27 ноября 2020, 00:42
 В мире Источник: Слово і Діло

Європейський Союз, до складу якого нині входять 27 країн, може бути зруйнований через новий механізм розподілу спільного бюджету на 2021 рік.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час спільної прес-конференції з главою угорського уряду Віктором Орбаном, пише Укрінформ.

Він зазначив, що оновлений механізм розподілу бюджету ЄС є політично вмотивованим та порушує верховенство права. Саме тому Польща та Угорщина продовжуватимуть його ветувати.

«Сьогодні ми стоїмо перед новим викликом - зовсім новим механізмом, який є політично вмотивованим рішенням і може призвести до розділення, а можливо, і до розпаду ЄС. Це дуже небезпечно для єдності усієї Європи. Це - погане рішення, яке загрожує розпадом Європи», - наголосив Моравецький.

Він додав, що Польща та Угорщина не хочуть, щоб ЄС зійшов зі свого курсу, який полягає в тому, що 27 країн Союзу мають 27 різних правових норм та традицій.

«Цю різноманітність треба шанувати і цінувати», - додав польський прем’єр.

Нагадаємо, 16 листопада посли країн ЄС у Брюсселі узгодили умови розподілу коштів в бюджеті ЄС на 2021-2027 роки і фонді відновлення економіки країн ЄС, які постраждали від пандемії коронавірусу.

Усі країни ЄС, крім Польщі та Угорщини, погодилися зі спільною пропозицією Німецького головування в ЄС і Європарламенті, що розподіл європейських коштів має залежати від дотримання країнами принципів верховенства права.

Источник: Слово і Діло